Nyíri Zoltán, a klub ügyvezető alelnöke a Sport TV Kézivezérlés című kézilabda-magazinjában azt mondta, hogy azokban a sportágakban, melyeknél lezárták a szezont 30, ahol van még remény a folytatásra, ott 20 százalékkal csökkennek a fizetések. Az elvonás nemcsak erre a szezonra, hanem a következőre is érvényes.
A sportvezető úgy tudja, a nyáron a női kézilabdacsapathoz érkező négy légóssal is meg tudtak állapodni a bércsökkentésről. A következő három hónapban biztos a 30 százalékos csökkentés a kézilabdázóknál, de a negyedévente megtörténő felülvizsgálat után elkezdhetik visszapótolni a játékosok béreit, amennyiben hamarabb kezd visszaállni az élet a normális kerékvágásba.
A Ferencvárosnál eddig nem volt végleges döntés a fizetéscsökkentéssel kapcsolatban.
„Ez a helyzet érinti a labdarúgást, a vízilabdát, a jégkorongot és a kézilabdát is. A sportolók már többször is összefogtak ez alatt az idő alatt. Mi nem akartuk elkapkodni a tárgyalásokat, hiszen úgy voltunk vele, mi van, ha egy hét alatt véget ér ez a szituáció?” – hangsúlyozta az ügyvezető alelnök.
A kézilabdázók és jégkorongozók számára egész biztosan befejeződött az idei szezon, miután ezekben a sportágakban a szövetségek úgy döntöttek, befejezettnek tekintik a bajnokságot. A labdarúgók esetében az MLSZ kivár, Csányi Sándor elnök szerint, ha június 13. előtt lehet folytatni a bajnokságot, akkor minden mérkőzést meg lehet rendezni. Kivár a szövetség egyelőre a vízilabdázóknál is.
Itt az a lehetőség merült fel, hogy esetleg szabad téri medencékben lehetne megrendezni a mérkőzéseket, ahol sokkal kisebb a fertőzés veszélye, mint zárt térben, a fedett uszodákban.
A többi országhoz hasonlóan Magyarországon is akkor rendeznek ismét sporteseményeket, ha erre az illetékes szakhatóságok engedélyt adnak. Az is valószínűnek tűnik, hogy egyelőre itthon sem szabad majd nézőket beengedni a mérkőzésekre.