Beperli a magyar szövetséget (MKSZ) Kim Rasmussen, a női kézilabda-válogatott korábbi szövetségi kapitánya. A dán szakember az M4 Sport-nak azt mondta, az MKSZ megpróbál kibúvót keresni szerződése felmondása kapcsán, ezért viszi bíróságra az ügyet. Az MKSZ részéről Pálinger Katalin alelnök hangsúlyozta: kompromisszumra törekedtek, de Kim Rasmussen egyből ügyvédekkel akart beszélni.
„Nem akartam ezt tenni, de ezt az egy járható utat hagyták nekem – fogalmazott Rasmussen, aki nagyon sajnálja, hogy a szövetségnél nem voltak vele elég türelmesek. – Elsősorban jogilag számítottam volna nagyobb támogatásra, ugyanis amit a nemzetközi szövetség (IHF) és Hasszan Musztafa elnök tett velem, az nem történhetett volna meg. Az ellenem hozott intézkedések sehol sincsenek benne a szabálykönyvben” – utalt a 47 éves dán edző a decemberi világbajnokságra. Akkor a románoktól elszenvedett vereséget követő sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, a játékvezetők és a zsűri személyes támadást intézett ellene, kijelentése miatt pedig az IHF végrehajtó bizottsága felfüggesztette. Rasmussent később – már a magyarországi menesztése után – másfél millió forintra büntették.
„Elvittem a balhét, soha senki ilyen magas pénzbüntetést nem kapott még, de már továbbléptem. Ezt az egész drámát meg lehetett volna előzni” – jelentette ki a szakember.
Az MKSZ-től Pálinger Katalin alelnök úgy nyilatkozott, furcsállja a korábbi kapitány szavait, ugyanis az ő hibájából állt elő az a helyzet, ami miatt a szövetség lépéskényszerbe került.
„A négyéves ciklus legfontosabb tornája előtt álltunk, hiszen akkor még úgy volt, márciusban olimpiai selejtezőt vívunk – emlékezett vissza Rasmussen januári menesztésére Pálinger. – Nem volt más választásunk.”
A perrel kapcsolatban elmondta, nem szeretne jogászkodni, de a szerződés nem tartalmazta, mi a helyzet akkor, ha egy edzőt felfüggesztenek, így nem tud a válogatott rendelkezésére állni.
„Próbáltunk kompromisszumos megoldást találni, Kim azonban egyből ügyvédekkel akart tárgyalni, így nem is tudtunk beszélni a részletekről” – emelte ki Pálinger, aki bízik abban, hogy minél előbb megoldódik az ügy.
Az MKSZ elnöksége januárban a Győrt irányító Danyi Gábort és a Ferencvárost edző Elek Gábort kérte meg, hogy készítse fel az együttest az olimpiai selejtezőre, amelyet azonban a koronavírus-járvány miatt elhalasztottak.