mentelmi jog;Boldog István;

Boldog István

- Felfüggesztették Boldog István mentelmi jogát

Kálló Gergely dunaújvárosi polgármester mentelmi jogát is felfüggesztették, a képviselő mosolyogva vette tudomásul a határozatot.

Egyhangú szavazással felfüggesztette a parlament Boldog István mentelmi jogát. A Fidesz képviselője ellen több korrupciós vád is felmerült, ezek szerint bűntársaival európai uniós pályázatokat manipuláltak. Mivel közvádas ügyről volt szó, a Parlament tartotta magát az eddigi hagyományaihoz, így egyhangú szavazással adták ki az ügyészségnek Boldog Istvánt.

Kálló Gergelyt, Dunaújváros jobbikos képviselő mentelmi jogát rongálásért függesztették fel, mert a politikus tavaly az EP-választások idején a vád szerint fideszes plakátokat tépkedett le. Kálló Gergely felszólalásában azt mondta, ha az ügyészség következetes lenne, a Fidesznek már nem maradt volna aktivistája, ők annyi jobbikos plakátot letéptek, de egyik ügyben sem történt semmi. A Jobbik ebben az esetben nemmel szavazott.

Kálló Gergely az időközi választás estéjén

Az én lelkiismeretem tiszta - mondta Boldog István fideszes országgyűlési képviselő még pénteken az MTI-nek. Hozzátette, ezért maga kéri mentelmi joga felfüggesztését, hogy az igazságszolgáltatás előtt tisztázhassa magát.  Mindezt azután, hogy a Legfőbb ügyészség csütörtökön közölte az MTI-vel, hogy Polt Péter legfőbb ügyész indítványozta Boldog István (Fidesz) országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését, mert a gyanú szerint jogellenesen befolyásolta uniós pályázatok elbírálásának eredményeit.

A Népszava az elsők között írt arról, hogy egyfajta polipszerű hálózatban osztották szét az uniós pénzeket Jász-Nagykun-Szolnok megye 4-es számú választókerületében, Törökszentmiklós térségében. Hadházy Ákos az egyik korrupcióinfóján számolt be arról, hogy tudomása szerint Boldog István országgyűlési képviselő gyakorlatilag megzsarolta választókerülete polgármestereit: csak akkor kapnak támogatást, ha az általa preferált cégeknek adnak munkát.

Több polgármestert tanúként hallgattak ki, majd előzetes letartóztatásba került a képviselő jobbkeze, korábbi közvetlen munkatársa, Fehér Petra, aki korábban a megyei közgyűlés alelnöke volt. Rajta kívül még négy ember ellen indult eljárás, jelenleg már valamennyien szabadlábon védekezhetnek. Van köztük, aki jeladót visel, és csak indokolt esetben hagyhatja el a számára kijelölt házi őrizetet.

Több érintett beruházásról kiderítettük, hogy azokat nem megfelelő minőségben készítették el: Tiszatenyő és Törökszentmiklós között például egy bicikliút épült, amelyet 2018-ban át kellett volna adni, ám a kivitelezővel szerződést bontottak, minőségi kifogások miatt. Cibakházán egy orvosi rendelőt újítottak fel, itt az ablakokat nem lehetett nyitni, Mezőtúron pedig a díszburkolatokkal volt gond. Lapunk tárta fel azt is, hogy egy lepukkant, vakolat nélküli jászkiséri kockaházban, egyfajta szellemtanyán működött a Boldog-körzet TOP-os pályázatainak egyik legnagyobb nyertes cége, amelynek egyik vezetője ellen szintén eljárás indult.

Az önkormányzatok folyamatosan juttatják el a felszerelést a helyieknek.