mentelmi jog;Polt Péter;Boldog István;

- Polt indítványozta a fideszes Boldog István mentelmi jogának felfüggesztését

Az ügyészség szerint felmerült a gyanúja annak, hogy a kormánypárti képviselő visszaélt a hivatali helyzetével, és jogellenesen befolyásolta a pályázatok elbírálásának eredményeit.

Polt Péter legfőbb ügyész a Központi Nyomozó Főügyészségen hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő nyomozás eredményeként indítványt tett az Országgyűlés elnökénél Boldog István országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére - számolt be róla az ügyészség honlapján.

Emlékeztettek arra, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség eljárást folytat hivatali vesztegetés bűntette és más bűncselekmények miatt. Az eljárás adatai szerint a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) egyes pályázatai kapcsán felmerült, hogy a pályázatokkal összefüggésben különböző személyek bűncselekményeket követtek el.

„A nyomozás során Boldog István országgyűlési képviselő érintettsége is felmerült. Az eljárás adatai szerint Boldog István országgyűlési képviselő a cselekményekben oly módon vett részt, hogy a hivatali helyzetével, befolyásával visszaélt, jogellenesen befolyásolta a pályázatok elbírálásának eredményeit, amiért vállalkozóktól jogtalan előnyt kapott”- olvasható a közleményben.

A Népszava az elsők között írt arról, hogy egyfajta polipszerű hálózatban osztották szét az uniós pénzeket Jász-Nagykun-Szolnok megye 4-es számú választókerületében, Törökszentmiklós térségében. Hadházy Ákos az egyik korrupcióinfóján számolt be arról, hogy tudomása szerint Boldog István országgyűlési képviselő gyakorlatilag megzsarolta választókerülete polgármestereit: csak akkor kapnak támogatást, ha az általa preferált cégeknek adnak munkát.

Több polgármestert tanúként hallgattak ki, majd előzetes letartóztatásba került a képviselő jobbkeze, korábbi közvetlen munkatársa, Fehér Petra, aki korábban a megyei közgyűlés alelnöke volt. Rajta kívül még négy ember ellen indult eljárás, jelenleg már valamennyien szabadlábon védekezhetnek – van köztük, aki jeladót visel, s csak indokolt esetben hagyhatja el a számára kijelölt házi őrizetet.

Több érintett beruházásról kiderítettük, hogy azokat nem megfelelő minőségben készítették el: Tiszatenyő és Törökszentmiklós között például egy bicikliút épült, amelyet 2018-ban át kellett volna adni, ám a kivitelezővel szerződést bontottak, minőségi kifogások miatt. Cibakházán egy orvosi rendelőt újítottak fel, itt az ablakokat nem lehetett nyitni, Mezőtúron pedig a díszburkolatokkal volt gond. Lapunk tárta fel azt is, hogy egy lepukkant, vakolat nélküli jászkiséri kockaházban, egyfajta szellemtanyán működött a Boldog-körzet TOP-os pályázatainak egyik legnagyobb nyertes cége, amelynek egyik vezetője ellen szintén eljárás indult.

Korábban a magát Voldemortnak nevező Mengyi Roland fideszes borsodi országgyűlési képviselő ellen indult hasonló eljárás „irányított” pályázati pénzek ügyében, ő jelenleg jogerős börtönbüntetését tölti Kecskeméten.  

Miközben Szijjártó Péter a magyarok mentésében erélytelen Uniót emlegette, egy nagyon fontos dologról nem tett említést.