Mivel a veszélyhelyzet miatt országszerte elmaradnak a közönség előtti élő rendezvények az előadóművészeknek és szerzőknek jelentős jövedelem-kieséssel kell szembenézniük.
Az EJI és az Artisjus feladatának tartja, hogy összehangolt lépéseket tegyen az alkotók megsegítésére, ezért előbbi a segélyezés összegeként kilencvenmillió forintot, utóbbi hasonló nagyságrendű nyitott keretet állapított meg. A két szervezet az egyéni kérelmek elbírálását követően – a támogatást minden, a megadott feltételeknek megfelelő EJI vagy Artisjus által regisztrált előadó és szerző kérheti – áprilisban és májusban folyósít szociális támogatást a rászorultaknak. A juttatás fedezetét a jogdíjak biztosítják, amelyeket a művésztársadalom termel meg.
„Az Artisjus által végzett jogkezelési munkának világszerte több évtizede fontos része a szociális szolidaritás is. Mi még nem éltünk háborúkban, nem éltünk meg szénszünetet vagy forradalmat, de most itt egy váratlan helyzet, amire – elődeinknek köszönhetően – mégis valamennyire felkészülten tudunk reagálni” – hangsúlyozta a támogatással kapcsolatban az Artisjus Zenei Alapítvány kuratóriumi elnöke, Lakatos György fagottművész. Az EJI részéről Dr. Gyimesi László elnök hasonlóan nyilatkozott: „az EJI alapfeladatának tartja tagjai érdekeinek teljes körű védelmét, valamint a hazai előadóművészek egzisztenciális, jogi és szociális helyzetének javítását, amelyhez hozzátartozik a rendkívüli helyzetben nyújtott aktív segítség is.”