Mácsai Pál ma már nem támogatná igazgatói pályázatát, Máté Gábor és Upor László előbb tisztán szeretne látni Eszenyi Enikővel kapcsolatban. A Vígszínház jelenlegi vezetőjének munkamódszereivel kapcsolatban egyre több információ látott napvilágot az elmúlt egy-két hétben, a megszólaló volt és jelenlegi kollégái verbális zaklatást említettek vele kapcsolatban. Az ATV megkereste azokat a színházi vezetőket, akik neve Eszenyi Enikő igazgatói pályázatában támogatóként szerepel, hogy a kialakult helyzet ismeretében továbbra is támogatják-e azt, hogy ő maradjon a Vígszínház igazgatója.
Máté Gábor, a néhány hónappal ezelőtt a Gothár Péter zaklatásával a hazai #metoo történetébe került Katona József Színház igazgatója szakmai szempontokkal indokolta támogatását. „Nem kívánok részt venni ebben a lincselésben. (...) Nyilván, ha Eszenyi Enikő most gyűjtene ajánlásokat, arra kérném, hogy először is teremtsen tiszta helyzetet a személyével kapcsolatban, és az eredménytől tenném függővé támogatásomat. ”
A Színház és Filmművészeti Egyetem rektorhelyettese, Upor László is szakmai szempontokat említ az ATV-nek adott válaszában: „Minden színház, ahol színész- és rendezőhallgatóink kipróbálhatják magukat, nagyon fontos partnerünk – enélkül a képzés nem lehet teljes. A Vígszínház régóta kiemelten ilyen – mérete és a hagyományai miatt is. (...) Ha a mostani vádak igaznak bizonyulnának, természetesen el kellene gondolkodnunk azon, hogy a hallgatóknak megfelelő-e a vígszínházi légkör.”
Mácsai Pál, az Örkény Színház igazgatója ma már nem ajánlaná igazgatónak Eszenyit. "Arra a világos kérdésre tehát, hogy a mai helyzetben megírnám-e támogató nyilatkozatomat, azt a világos választ adom, hogy Eszenyi Enikő irigylésre méltó képességeinek elismerésével, valamint több évtizedes szakmai barátságunk vállalásával együtt: nem írnám meg. Arra kérném, hogy előtte mélységben és komolyan, a kialakult helyzettel szembenézve tisztázza a viszonyát alkotótársaival. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy az az állítás, amely szerint az Eszenyi Enikőt ért támadássorozat annak a következménye, hogy a Vígszínház, vagy személyesen a Víg igazgatója nem vett részt december elején az új Előadóművészeti Törvény kidolgozásának módja és annak tartalma elleni tüntetésen - hamis. Mindenki a tüntetés után két hónappal adta ajánlását. A Vígszínháziak tiltakozása belülről jön, az alkotóközösségből magából, és épp ezért kell komolyan venni."