- mondta Jakab Péter, a párt elnöke, akit a hvg.hu kérdezett a tömeges kilépésekről, és a Jobbik kormányváltó terveiről. A kritikusai szerint a pártot Rákosi stílusában irányító Jakab hangsúlyozta, a Jobbik kongresszusa 87 százalékos többséggel jelölte ki az irányt, „aki más útra téved, annak sok sikert”.
Ez az irány pedig a néppártosodás befejezését, és a középmezőny elfoglalását jelenti - fejtegette a pártelnök. Szerinte a cél már nem a jobboldaliság hangsúlyozása, hanem „minden tisztességes magyar” megszólítása lesz, vagyis nem szeretnék ideológiai alapon elijeszteni a nem jobboldali szavazókat sem.
Jakab az interjúban hangsúlyozta az ellenzéki összefogás szükségességét: „Mi a baloldallal szemben határoztuk meg magunkat, de”
Ebben az összefogásban a Jobbik a vidék erejét és a Fidesztől menekülő szavazókat képviselné, ugyanakkor Jakab Péter is szabna bizonyos határt az együttműködésben: választások esetén az egy jelölt-két lista felosztást támogatná – az egyik listán a 2010 előtti világ szereplői lennének, a másikon pedig olyan pártok, akik még nem voltak eddig kormányon.
Erre a pártelnök szerint azért is szükség van, mert gondolni kell azokra a Jobbik-szimpatizánsokra vagy Fideszből kiábrándult szavazókra, akik egy lista esetén kényszerűségből kellene szavazniuk az általuk világéletükben elutasított baloldali vagy liberális politikusokra.
Jakab Péter ennél is egyértelműbben fogalmazott: mint mondta, ő sosem szerepelne egy listán Gyurcsány Ferenc DK-elnökkel. Ugyanakkor abban is biztos, hogy „a választókörzetekben egy jelöltnek kell lennie a Fidesszel szemben.”
A Jobbik elnöke arról is beszélt, hogy miért lépett be annak idején a pártba, és mit gondol a Magyar Gárdáról. Az interjú teljes terjedelmében itt olvasható el.