Adatvédelmi okok miatt a Széchenyi Gyógyfürdő üzemeltetője sem tudja, kik azok a külföldi diákok, akikről a napokban kiderült, hogy Csehországban koronavírus-fertőzöttként azonosították őket, miután Budapesten több napot eltöltöttek, többek között a fürdőt is meglátogatva – írja az Index a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt.-től kapott válaszok alapján.
A magyarországi koronavírus-helyzetet felügyelő operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján Müller Cecília országos tisztifőorvos beszélt azokról a fiatal turistákról, akik Budapesten jártak. Elmondta, hogy négy lány érkezett Budapestre Bécsből február 26-án a Flixbus járatával, és hárman közülük megbetegedtek. Két éjszakát maradtak Budapesten, és jártak a Széchenyi Gyógyfürdőben is. Csehországban két turistáról később kiderült, hogy betegek, a harmadik egészséges, a negyedik pedig az USA-ba akart repülni, de Dániában már olyan rosszul volt, hogy jelenleg is egy dán egészségügyi intézményben van.
A fürdő üzemeltetőjétől az Index azt kérdezte, hány személlyel érintkeztek az említett turisták, melyik napon jártak a Széchenyi fürdőben, illetve van-e a dolgozóik közül bárki önkéntes vagy elrendelt karanténban.
– derül ki a cég válaszából.
Közölték, hogy egy dolgozójuk sincs karanténban. Csütörtökön saját operatív törzset alakítottak „a koronavírus terjedése miatti fokozott megelőző intézkedések és koordinált döntéshozatal érdekében”.
Felhívták a figyelmet arra, hogy folyamatosan fertőtlenítik a medencéket, a vendégtereket, a beléptetéshez használt karórákat, emellett fertőtlenítő kézmosókat és tájékoztató anyagokat is kihelyeztek, illetve ideiglenesen beszüntették az éjszakai rendezvényeket, hogy legyen idő fertőtleníteni.
Az üzemeltető azt is hangsúlyozza, hogy az uszodai vizek klórozásához használt klórmennyiség elég ahhoz, hogy az esetleg vízbe kerülő koronavírust elpusztítsa, így a medencében nem kell fertőzéstől tartani.