Tiborcz István;Magyar Turisztikai Ügynökség;Paár Attila;

Paár Attila, a West Hungária Bau Kft. ügyvezető igazgatója (b-j) az új Hidegkuti Nándor Stadion építéséről tartott sajtótájékoztatón 2015. október 26-án

- Tiborcz István üzlettársa közpénzt kért galériája létrehozásához

Paár Attila, a 29. leggazdagabb magyar vállalkozó.

Tiborcz István korábbi üzlettársa, Paár Attila, a 29. leggazdagabb magyar vállalkozó 300 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást igényelt a Magyar Turisztikai Ügynökségtől (MTÜ), hogy létrehozzon egy művészeti galériát, ahol a festménygyűjteményét állítaná ki – tudta meg a 24.hu.

A 43 milliárd forint becsült vagyonnal rendelkező üzletember cége, a WHB Vagyonkezelő Kft. tavaly nyáron nyújtott be támogatási kérelmet az MTÜ-höz, hogy a Kisfaludy Turisztikai Program forrásaiból pénzt kérjen egy „kortárs galéria és multifunkciós tér” kialakítására.

A portál birtokába került tervek szerint a galériát Győr belvárosában, a Király utcában valósítanák meg, ahol a társaság 2018 második felében szerzett meg egy felújításra szoruló műemléképületet. Három szinten hoznák létre a kiállítást, helyt adva Paár Attila gyűjteményének, ami Cziráky Lajos és Tóvári Tóth István győri kötődésű művészek festményeiből áll.

A vállalkozó korábban a Kisalföldnek nyilatkozott arról, hogy tervei közt szerepel egy állandó tárlat létrehozása. Majd a 100 leggazdagabb magyart felvonultató kiadványban tavaly már konkrét elképzeléseit is vázolta a majdani galériáról, de azt nem említette, hogy ezt részben állami támogatásból kívánja megvalósítani.

A kortárs galéria létrehozásának összköltségére 1,2 milliárd forintot számoltak, aminek a negyedét közpénzből fedeznék.

Paár Attila cége nem egy konkrét pályázati felhívásra jelentkezett, hanem a társaság maga kereste meg ötletével a turisztikai ügynökséget. A WHB egyedi kérelme csak egy abból a több mint nyolcvan igényből, amelyeket a Kisfaludy 2030 Zrt. tart nyilván.

Múlt héten írta meg a 24.hu, hogy a Guller Zoltán vezette turisztikai ügynökség a nyilvánosság számára elérhető pályázati kiírás nélkül oszt akár több százmillió forintos vissza nem térítendő támogatásokat. Azt pedig a Népszava írta meg egy rövidebb lista alapján, hogy több száz millió forintos támogatást kapott Zoób Kati divattervező cége. Arról is beszámoltunk, hogy a döntési mechanizmusról semmit sem tudni.

Szintén élt a lehetőséggel egyébként Balatonboglár fideszes önkormányzata, illetve 286 millió forint támogatást kért cégével Tasnádi László, az Orbán-kormány volt rendészeti államtitkára is egy balatoni panzió megépítéséhez.

A helyi lakosok, civil szervezetek, vendéglátósok és az önkormányzat képviselőiből álló munkacsoport a napokban készült el azzal a javaslatcsomaggal, ami az éjszakai nyitva tartást szigorítaná.