Budapesti Értéktőzsde;

- Leállt egy időre a Budapesti Értéktőzsde

Másfél órás leállás után, a pénteki záróárhoz képest 2,3 százalékos emelkedéssel újraindult a Budapesti Értéktőzsde kereskedési rendszere.

Szerkesztőségünk arról értesült, hagy hétfőn a kereskedési rendszer meghibásodása miatt leállt a Budapesti Értéktőzsde (BÉT).

A BÉT erről a Facebook-oldalán azt írta: „tájékoztatja a piaci szereplőket, hogy a mai (2020.03.02.) tőzsdenapon a tőzsdei kereskedés – a Származékos Szekció Határidős és Opciós Deviza Piac kivételével – a kereskedési rendszer meghibásodása miatt leállításra került. A jelenlegi helyzet a BÉT Általános Üzletszabályzata alapján ún. technikai szünetnek (trading halt) minősül.”

A BÉT mindent elkövet annak érdekében, hogy a meghibásodást a lehető legrövidebb időn belül elhárítsa, és a kereskedést megindítsa – tették hozzá.

Másfél órás leállás után, a pénteki záróárhoz képest 2,3 százalékos emelkedéssel újraindult a Budapesti Értéktőzsde kereskedési rendszere.

A BÉT közölte: „a tőzsdei kereskedés a korábban fennállt technikai probléma elhárítását követően 10:30 perctől (CET) újraindításra került.”

Nem csak a budapesti, hanem a bécsi, a prágai, a ljubjanai és a zágrábi tőzsdén is szünetelt a kereskedés. Ezek a régiós börzék közös informatikai kereskedési rendszert használnak. A hét elejei leállás komoly károkat okoz, mert az elmúlt héten 1100 milliárd forintot esett a a magyar fővárosban kereskedett részvények összesített árfolyamértéke, ebből a mindig legnagyobb forgalmat generáló OTP Nyrt.-é 568,4 milliárd forinttal, a Mol Nyrt.-é 272 milliárd forinttal, a Richter Nyrt.-é 156 milliárd forinttal és a Magyar Telekomé 41 milliárd forinttal.

Az lett volna a meglepő, ha az európai vezetők az első tárgyalási napon közös nevezőre jutnak az hosszú távú költségvetés kérdésében - mondja Bíró Nagy András. A Policy Solutions igazgatója szerint terítékre kerül majd az önkormányzatok közvetlen uniós támogatása is.