A Hagyományőrző Munkásőr Társaság elérkezettnek látja az időt, hogy múzeumot hozzon létre. A tervek szerint a létesítmény jövő novemberben nyílik, Edelényben.
Kedves Elvtársak, Barátaink! – így kezdődik a Hagyományőrző Munkásőr Társaság közösségi oldalán megjelent tájékoztató arról, hogy a nagyszámú felajánlásoknak köszönhetően szűk két esztendő alatt mintegy 4 ezer tételt számláló tárlati anyag gyűlt össze. A szervezet „ideiglenes raktárában” őrzött anyag lehetővé teszi, hogy megvalósuljon "a rendszerváltozás óta az első és állandó” történeti múzeum a Munkásőrségről.
A társaság „országos parancsnoksága” által jegyzett közlemény szerint továbbra is számítanak az „ügyben elkötelezett elvtársaink, szimpatizánsaink és minden barátunk nagylelkű felajánlásaira”.
A hagyományőrző munkásőrök honlapja egyéb részleteket is közöl. A kiállítandó tárgyak „rendkívül széles skálán mozognak”: vannak közöttük ruházati anyagok, komplett ruházatok, a legkülönfélébb folyóiratok és időszaki kiadványok, könyvek, feljegyzések, porcelán és csiszolt üveg ajándéktárgyak, kitüntetések, jelvények és oklevelek, kiképzési és oktatótablók, fényképek.
„A Munkásőrség Történeti Múzeum számára helyet adó épület a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Edelény városban kerül kialakításra, mely 2021. novemberétől válik látogathatóvá” – olvasható. Arról, hogy pontosan melyik ingatlanban tervezik létrehozni a múzeumot, a tájékoztató nem tartalmaz konkrétumot, ahogyan arról sem, miért éppen Edelényre esett a választás.
A Magyar Hang február elején hívta fel rá a figyelmet, hogy civil szervezetként megalakult a Munkásőrség. A lap emlékeztetett rá, hogy 1989. októberében a „négyigenes” népszavazáson az elsöprő többség a Munkásőrség megszüntetésére szavazott. Ez csak megerősítette a már korábban elfogadott törvényt, amelynek következtében a pártirányítás alatt álló félkatonai szervezet 1989. október 20-án jogutód nélkül feloszlott.
A Hagyományőrző Munkásőr Társaság nem jogutódként határozza meg magát, hanem egy eszmeiségében baloldali, a munkásmozgalom történeti hagyományainak ápolására és humanitárius célok megvalósítására törekvő civil szervezetként. További célja, hogy tevékenységével elősegítse a „rendvédelmi hivatás társadalmi presztízsének növelését”.