A zenei tehetség feltűnő jelenség, de nehéz meghatározni, mi is valójában. Hogyan születnek a csodagyerekek, és mire van szükségük ahhoz, hogy felnőtt korukban is élvonalbeli előadóművészek lehessenek? Mennyit kell gyakorolnia egy hangszeres művésznek, míg a csúcsra ér, és milyen szerepe van ezen az úton a példaképeknek és a tanároknak? Többek között ezekbe a kérdésekbe is betekintést enged február 9-én a hagyományosan megrendezett Tehetség Napja, amely jóval több hagyományos hangversenyek egymásutánjánál: keresztmetszetet ad a Zeneakadémián folyó munkáról szakmai műhelytitkok bemutatásával és diákok fellépésével – az egész napos programon az előkészítő osztályoktól kezdve a Doktori Iskoláig minden korosztály képviselteti magát.
Délelőtt tíz órától este kilenc óráig a Zeneakadémia több termében párhuzamosan zajlanak a különféle műsorok, melyeken fellépnek a Kamarazene, az Egyházzene és a Zongora Tanszék növendékei, valamint a Doktori Iskola hallgatói; többen közülük a Liszt Ferenc Kamarazenekar közreműködésével a Solti Teremben játszanak majd. A legfiatalabbakat az előkészítő osztály tanítványain túl a Zeneakadémia gyakorlóiskolájaként működő Bartók Konzi diákjai képviselik. A nap folyamán kerekasztal-beszélgetésen, nyitott mesterkurzuson és egy kortárszene-projekt bemutatóján is részt vehetnek az érdeklődők.
A programok a Solti teremben, a Nagyteremben, a X. teremben, a Kupolateremben, a XXIII. teremben és az I. előadóteremben zajlanak majd, ahol délután 5 órától beszélgetést tartanak A zenei felsőoktatás hogyan reflektál a mai kor igényeire? címmel Vigh Andrea rektor, Fekete Gyula rektorhelyettes és Nemes László Norbert, a Kodály Intézet igazgatója részvételével, Péteri Lóránt tanszékvezető moderálásával.