A hír már csak azért is örömteli, mert a fővárosi art-mozikat és a Corvin multiplexet üzemeltető, szász százalékban fővárosi tulajdonú vállalatot a Tarlós István-érában kifejezetten politikai háttérrel érkező személyek vezették, mintsem szakmabeliek. Az elmúlt nyolc évben a hálózat több moziját bezárták, miközben a piaci verseny is élesebbé vált a streamingszolgáltatók megjelenésével – itt volt az ideje, hogy hozzáértő igazgatója legyen Budapest egyik legfontosabb kulturális funkcióját ellátó cégnek.
Liszka Tamás 2015-től a Budapesti Metropolitan Egyetem Médiaművészeti Intézetének vezetője, majd 2013-2017-ig szakvezetője. Oktatási tapasztalatokat szerzett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem média design szakán, emellett a Színház- és Filmművészeti Egyetem Doktori Iskolájában az interaktív filmnyelv elméleti kérdéseit kutatja. Az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál alapítója és fő szervezője, tizenhat éve hozza el Budapestre a világ mértékadó animációs filmes alkotásait. Rendszeresen részt vesz a világ nagy filmfesztiváljain, jól ismeri az európai filmfinanszírozási mechanizmusokat.
– Elsősorban azt tűztem ki magam elé célul, hogy a társaság mozijaiban az eddigieknél lehetőleg magasabb nézőszámot érjünk el, különösen a művészfilmek és azon belül is a hazai gyártású filmek tekintetében – mondta Liszka Tamás lapunknak. Hangsúlyozva: kezdeményező, hívogató, sokszínű mozihálózatot lát maga előtt, ahol a közös filmnézés élményét bármely budapesti a mindennapok pici ünnepeinek érezheti. Liszka tájékoztatása szerint az első lépések ezért azoknak az elérésére irányulnak majd, akik eddig valamilyen okból nem, vagy csak ritkán jártak moziba. „Őket szeretném meggyőzni, hogy filmet csak moziban láthat igazán az ember” – húzta alá Liszka Tamás.