Az e-sportban a győztest is kihirdették, a Vízicsacsi művésznéven ismert Kiss Tamás győzött, az év szabadidősporteseménye pedig a Budapesti Sportszövetségek Uniójának családi sportnapja lett. A többi győztest január 16-án a Nemzeti Színházban az Év Sportolója-gálán hirdetik ki.
A férfiaknál 399 sportújságíró szavazatai alapján Liu Shaolin Sándor rövidpályás gyorskorcsolyázó, Michelisz Norbert autóversenyző és Milák Kristóf úszó jutott be a legjobb három közé. A női sportolóknál Csipes Tamara kajakos mellett két úszó, Hosszú Katinka és Kapás Boglárka maradtak versenyben.
Az edzőknél Danyi Gábor (Győr, női kézilabda), Selmeci Attila (Milák) és Varga Zsolt (FTC, férfi vízilabda) került be a legjobb három közé. A csapatoknál az egyéni sportágakban a férfi rövidpályás gyorskorcsolya-váltó (Burján Csaba, Krueger Cole, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Varnyú Alex), a női kajaknégyes (Bodonyi Dóra, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra) és a női teniszpáros (Babos Tímea, Kristina Mladenovic) kapta a legtöbb voksot. A hagyományos csapatoknál Győr női kézilabdázói, az FTC férfi vízilabdázói és a magyar női jégkorong-válogatott maradt versenyben.
Labdarúgásban Dibusz Dénes, Gulácsi Péter, Szoboszlai Dominik, illetve Csiszár Hernietta, Jakabfi Zsanett és Vágó Fanny közül kerül ki a legjobb.
Az év fogyatékos sportolóira és edzőire nem a sportújságírók, hanem felkért szakemberek, szakújságírók szavaztak. A férfiaknál Juhász Szebasztián tornász, Kiss Péter Pál kajakos és Mihálovits Tamás atléta, a nőknél Ekler Luca atléta, Illés Fanni úszó vagy Latinovics Lívia tornász lesz a legjobb. Az edzőknél Pruzsina István (kajak-kenu), Szabó Álmos (úszás), Szalma László (atlétika) kapták a legtöbb jelölést, a csapatok közül a női kerekesszékes vívó-válogatott, a férfi kosárlabdázók vagy a labdarúgók lesznek az év legjobbjai.