Vajna Tímea;AV Perfect Kft.;

- Vajna Tímeának a cégbíróság állta útját, mikor 40 milliós öröksége tulajdonviszonyát alakította volna át

Ráadásul hamarosan meg is szűnhet a cég, amibe Andy Vajna halála előtt az érdekeltségeit szervezte.

Két új tulajdonost engedett volna be a Vajna-örökség jelentős részét összefogó cégbe Andy Vajna özvegye, de a cégbíróság formai okokból elutasította az eladást, írja a G7. A vállalat azért fontos, mert Andy Vajna tavaly év végén, néhány héttel a halála előtt a teljes cégbirodalmát átszervezte, és némileg leegyszerűsítve ebbe a társaságba pakolta bele minden céges érdekeltségét. Ezt akkor valamivel több mint 130 millió dollárra értékelték fel. Bár a hagyatéki papírokban ennél némileg alacsonyabb, 123,4 millió dolláros összeg szerepel, de 

a vállalat forintban kifejezve így is 36-39 milliárd forintot ér.

Vajna Tímea bár kizárólagos tulajdonos lett, a cég vezetését nem vállalta egyedül: néhai férje üzlettársával és bizalmasával, Samuel R. Falconelloval közösen lettek ügyvezetők. Nem egész három héttel később az örökös úgy döntött, hogy tulajdonosként is beengedi a cégbe Falconellót, valamint egy Las Vegas-i bejegyzésű vagyonkezelőt, a Premier Trust Inc-t is. Részesedésük 0,001 százalék lett volna, forintban kifejezve ez néhány százezres érték. Ugyanakkor 

a vállalat teljes, 100 százalékos üzletrészét osztatlan közös tulajdonná alakították volna, és ezen osztoztak volna a megadott arányban.

Csakhogy az AV Perfect egy egyszemélyes társaság, definíció szerint egy tulajdonossal, és ezen az átalakítás során sem változtattak. A cégbíróság ezért nem engedett. A G7 azt írja, ezzel Vajna Tímea jól is járhatott: nem ritka, hogy perben az osztatlan közös tulajdont végül nem abban az arányban bontják szét, ahogy azt eredetileg megosztották.

Bár a tulajdonosi viszonyok végül nem változtak, így is maradtak még kérdések az AV Perfect Kft-vel kapcsolatban. A legfontosabb ezek közül talán az, hogy megmarad-e egyáltalán a cég, mivel a hatályos jogszabályok szerint valószínűleg már régen el kellett volna rendelni a kényszertörlését. A társaság ugyanis még mindig nem adott le beszámolót a 2018-as üzleti évéről, pedig ennek a határideje május vége volt. A portál szerint ha minden felszólítást időben kiküldtek, akkor már meg kellett volna történnie a törlésnek, ugyanakkor a határidők tartása valószínűtlen a NAV leterheltsége miatt. Az alapító okirat alapján azonban Vajna Tímea akkor is megkapná az örökségét, ha a vállalatot végül törlik.

A Remote Tower ezt megelőzően még soha nem üzemelt ilyen hosszú ideig folyamatosan.