Elképesztő erőket mozgatott meg a 2017 áprilisában a rendőrség, miután kiderült, hogy (máig) ismeretlen elkövetők az éj leple alatt kirámolták a letelepedési kötvényekkel foglalkozó és sajtóértesülések alapján Rogán Antalhoz is köthető cég, az Arton Capital Hungary Kft. Hajós utcai irodáját. A betörők elvittek 600 millió forintot, valamint a szerződéseket és ügyféladatokat tartalmazó központi szervert is.
Volt, akit a mobilja GPS-koordinátái vagy épp egy taxisalkalmazás helyadatai alapján idéztek be, csak mert a történtek éjszakáján, április 7-én épp a Hajós utca több száz méteres körzetében fordultak meg.
Az erős kezdéshez képest különös, hogy a nyomozás mintha megfagyott volna: több mint két és fél év telt el a betörés óta, de a rendőrség azóta sem számolt be áttörésről az ügyben. Demeter Márta LMP-s képviselőnek is gyanús volt a nagy csend, ezért rákérdezett a fejleményekre Polt Péter legfőbb ügyésznél és Pintér Sándor belügyminiszternél : Polt arról számolt be, hogy az ügyészség nem tud az üggyel foglalkozni, amíg nem jutnak el a vizsgálati szakaszig - vagyis a gyanúsított kihallgatásáig – Pintér pedig jelezte, hogy az eljárás folyamatban van, tehát nem beszélhet a részletekről. (Demeter levélváltásáról szerdán az Alfahír is beszámolt - a szerk.)
Megkerestük a BRFK-t, ahol megerősítették, hogy az Arton-betörés kapcsán még dolgoznak: lopás gyanújával folytatnak nyomozást, ismeretlen tettes ellen. Azon már meg sem lepődtünk, hogy az ügy fejleményeiről éppen a nyomozás érdekében nem kívánnak nyilatkozni.
A történtekkel tavaly kimerítően foglalkozott az azóta bezárt Zoom.hu is: mint cikkükben rámutattak,
Az is kiderült – írta a portál – hogy a cég főnöke, a bolgár származású Balogh Radosztina egykoron Rogán Antal miniszter egyetemi évfolyamtársa volt. A mára újra kormánypártivá hangolt Magyar Nemzet még 2017 júliusában cikkezett arról, hogy az Arton jogi képviselője, Kosik Kristóf dolgozott Rogánnal is.