adatbázis;

Betegkarton egy orvosi rendelőben FOTÓ: NÉPSZAVA

- A magánegészségügyi szolgáltatók és a fogorvosok is feltöltik a betegadatokat a nagy közös egészségügyi adatbázisba

Tovább bővül az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) adatbázisa: jövő január 1-jéig kaptak határidőt az érintettek.

2020. január 1-jéig minden magánegészségügyi szolgáltatónak és fogorvosnak csatlakoznia kell az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) adatbázisához, és június 1-jétől adatot is kell rögzítenie a felhőbe - közölte az emberi erőforrások minisztere, Kásler Miklós szerdán egy budapesti sajtótájékoztatón, írja az MTI.

Kásler szerint ezzel a lépéssel elérik az országos lefedettséget, és a csatlakozott egészségügyi ellátást nyújtók száma 25 ezerre nő.

A miniszter felidézte: az EESZT 2017. november 1-jei indulásakor több mint tízezer egészségügyi szolgáltató - közfinanszírozott kórházak, járóbetegellátók, háziorvosok és házi gyermekorvosok - csatlakozott; 26 ezer orvos és 13 ezer gyógyszertár lépett a rendszerbe, amelyben 200 ezer betegadatot, ellátást rögzítenek naponta és 800 ezer e-receptet kezelnek. Az informatikai felhőalkalmazáshoz 2018. novemberében csatlakozott azon magánellátók köre, amelyeknek a különböző implantátum-regiszterekbe jelentési kötelezettségük van.

A bővítés célja, hogy a magán és az állami szolgáltatók között azonnali információcsere valósuljon meg, láthatóak legyenek a különböző ellátóknál keletkezett betegadatok, amelyek később a diagnosztikához és a terápiához is elengedhetetlenek.

A politikus szerdán azt közölte Tóth Bertalannal, hogy gyermeke teljes gyógyulásának érdekében további időt kell külföldön tölteniük.