Nyugat felől tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, de keleten estig még kevés felhő valószínű csütörtök hajnalig. Egyre többfelé alakul ki zápor, zivatar, néhol felhőszakadás és jégeső is előfordulhat. Éjszaka keleten is beborul, és sokfelé várható eső, zápor, zivatar. Hajnaltól északnyugat felől egyre többfelé szűnni kezd a tartós csapadék, és napközben a Dunántúlon, valamint a középső területeken fokozatosan felszakadozik, csökken a felhőzet, már csak egy-egy futó zápor fordulhat elő.
A keleti megyékben ugyanakkor a nap nagyobb részében borult, esős idő lesz, arrafelé a csütörtök reggeli órákban néhol zivatar sem kizárt. A szél egyre nagyobb területen északira, északnyugatira fordul, és éjszakától megerősödik, többfelé viharossá fokozódik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 7 és 15 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 12 és 16 fok között várható, a keleti országrészben a nap első felében áll be.
Időjárási helyzet Európában
Kontinensünket időjárási szempontból egy hosszan elnyúló frontálzóna osztja ketté, amely szerda hajnalban még megközelítőleg a Riga-Berlin-Zürich-Barcelona vonalban húzódott. Hidegfronti szakasza fokozatosan a kontinens belseje felé halad, mögötte pedig hideg, sarkvidéki eredetű levegő árasztotta el Európa északi, északnyugati tájait. Arrafelé nagy területen esik az eső, a front mentén néhol hevesebb zivatarok is kialakulnak, a csúcsérték pedig már nagy területen 15 fok alatt marad.
Ezzel szemben szárazföldünk délkeleti felén anticiklon az uralkodó, hatására szinte zavartalan a napsütés. A délutáni órákra a középső országokban általában 20 és 27, a Földközi-tenger partvidékén többnyire 28 és 33 fok közé melegszik fel a levegő.
A következő 36 órában a fentebb említett hidegfront átvonul a Kárpát-medence fölött, sokfelé kell számítani esőre, záporra, zivatarra, a front mögött pedig csütörtökre jelentősen, mintegy 10 fokkal visszaesik a hőmérséklet.