Bár a hazai kritika „kellemes meglepetésnek” hirdette a nálunk is látható Upgrade/Javított kiadás című, amerikai-ausztrál filmet, valójában a nézőkre gyakorolt hatása inkább a sokkoló kategóriába tartozott. A történet egy deréktól lefelé megbénult férfiról szólt, aki egy új, kísérleti technológiának köszönhető, modern mesterséges intelligenciával ellátott implantátumot kapott, amely lehetővé tette, hogy újra a saját lábára álljon, majd korábbi sérelmeit megtorolandó kegyetlen és véres bosszúhadjáratra induljon.
Ha nem is a brutális módszerek alkalmazására való utalás, de maga a film annyira magával ragadhatta Matolcsy György jegybankelnök fantáziáját, hogy a Növekedés.hu-n megjelent „A magyar növekedési modell tartalékai” című legújabb eszmefuttatásában arra figyelmeztet: a következő években ugyan kedvezőtlenebbé válhatnak a külső körülmények, de „upgrade”, azaz javított verziók előállítása esetén a magyar modell alkalmas a gazdasági felzárkózás fenntartására.
Matolcsy György természetesen tisztában van vele, hogy az általa emlegetett magyar modell nem létezik, annak ellenére, hogy az infláció és a GDP arányos államadósság mértékének kivételével a főbb hazai makrogazdasági adatok ma figyelemreméltónak mondhatók, sőt igen csekély mértékben ugyan, de az uniós átlaghoz való felzárkózásunkhoz is megtettük az első lépéseket. Az unortodoxia atyja azonban tökéletesen tudja, hogy mindez pünkösdi királyság, ezért azt a régi, idejétmúlt lemezt veszi elő, hogy a munka központú gazdaság – a nem létező – magyar növekedési modell feltétele és tartaléka. (A kimerült munkaerőpiac mellett!) S amennyiben módszere kudarcot vallana, akkor jöhet a javított kiadás, a német és az amerikai technológia importja. (A kínairól valahogy megfeledkezett, pedig ma már tudjuk: az a gyanús, ami nem kínai.)
A meglehetősen hiányos „recept” írója valójában a pénzügyminiszternek akart üzenni. Ha nem sikerül gyors eredményt elérni, akkor jöhet az upgrade. Ha nem is a bosszúhadjárat, de a bűnbakkeresés.