Budapest;Hunvald György;önkormányzati választás;

- Hunvald visszalépését kéri a teljes budapesti ellenzéki együttműködés

Azért Erzsébetvárosban egy egyéni önkormányzati képviselői helyet felajánlanak neki, ha nem indul a polgármesterségért.

Közös levelet írt Budapesten mind a 23 kerületben együttműködő ellenzéki tömb Hunvald Györgynek, hogy rábírják arra, ne induljon az októberi választásokon polgármesterjelöltként, írja a 24.hu. Az MSZP-t a párt támogatása híján hátrahagyó volt VII. kerületi polgármesternek szóló levelet a fővárosi közgyűlésben ülő DK-s Gy. Németh Erzsébettől Karácsony Gergely főpolgármester-jelöltig minden nagyobb név szignózta. Ahogy írják,

csak akkor lehet legyőzni "a mai hatalom embereit", ha nem azon verseng az ellenzéki oldal, hogy ki a "legnagyobb kicsi".

Hangot adnak abbéli reményüknek, hogy Hunvald sem az "eredmény nélkül regnáló" fideszes kerületi vezetést szeretné továbbra is pozícióban látni. Majd egy ajánlat is elhangzik arról, hogy egyeztessenek az oldalak a tíz kerületi egyéni választókerületben, hogy végül egyetlen ellenzéki jelölt álljon csak szemben a kormánypárti jelöltekkel. Azt viszont leszögezik hogy

az "egyesült ellenzék" VII. kerületi polgármesterjelöltje kizárólag Niedermüller Péter lehet.

Hunvaldnak egy erzsébetvárosi egyéni önkormányzati képviselői helyet ajánlanak fel, 9 jelöltjét visszaléptetnék.

A VII. kerületet mind a fideszes, mind az ellenzéki oldalon olyan kerületként jegyzik az elemzők és stratégák, hogy bárki nyerhet. Öt éve a kormánypárti Vattamány Zsolt 44 százalékos eredménnyel, a DK-s Farkas Ferenc előtt mindössze 12 százalékpontos előnnyel hozta a kerületet. Az LMP-s Moldován László 10 százalékkal futott be a harmadik helyre, és a jobbikos jelölt is csinált közel 8 százalékot. Tehát papíron egy teljes ellenzék összefogással simán verhető lenne a Fidesz.

Jelenleg azonban három ellenzéki polgármesterjelölt indulna a kerületben: az öt év EP-képviselőség után visszaérkező Niedermüller Péter; az LMP korábbi társelnökségével együtt a zöldpártot is nemrég otthagyó Moldován László; valamint Hunvald György, aki 2010 után mintegy két és fél évet töltött előzetes letartóztatásban, és eddig jogerősen egy év letöltendő szabadságvesztést kapott polgármesteri működése alatti korrupciós ügyeiért.

A szakoktatás alakításában jelentős befolyással bíró iparkamarai elnök torzított a statisztikákon, hogy sikerjelentést adhasson.