;

Ferencváros;NB I;labdarúgás;Puskás Akadémia FC;

- Ferencvárosi szenvedés Felcsúton

Sima 4-1-es vereséget szenvedett az El-visszavágó miatt alapembereit pihentető címvédő a Puskás Akadémia otthonában a labdarúgó NB I negyedik fordulójában.

Először készült úgy európai kupavisszavágóra az FTC, hogy előtte nem halasztott el bajnoki meccset. A Puskás Akadémia elleni találkozón nyilvánvalóvá vált, miért igyekeztek a zöld-fehérek minél több bajnokit későbbre tenni: a huszonhetes keretükben a vasárnap szóhoz jutó tartalékok nem érik el az NB I szintjét sem. Szerhij Rebrov vezetőedző a szintén rendkívül gyenge Suduva elleni nagyon fontos – tét az eurómilliókat garantáló csoportkör elérése – csütörtöki hazai Európa-liga-visszavágó (idegenben gól nélküli döntetlent szenvedett ki az FTC) előtt pihentette azokat, akikre az El-ben számít.

A helyükre kerülők simán kikaptak Orbán Viktor miniszterelnök kedvenc csapatától, amely nem tud annyi tao-milliárdot kapni, hogy legalább megpróbáljon a saját nevelésű fiatalokra építeni.

Az utolsó negyed órában a ferencvárosi drukkerek az MLSZ-t szidták, minden bizonnyal azért, mert ezúttal nem volt halasztás, és a szövetséget hibáztatták azért, amiért a vasárnapjukat elrontva végig kellett szenvedniük ezt a kilencven percet.

Az újoncok csatájában a ZTE 4-0-ranyert Kaposváron, a vendégeknél gólt szerzett Barczi Dávid is, aki az előző fordulóban azért nem játszhatott, mert nem sikerült kivenni a piercinget a füléből. A jelek szerint ezúttal nem volt ilyen probléma.

A Honvédban kétszer volt eredményes a visszatérő Davide Lanzafame, ám ő védeni nem tud, a debreceniek pedig háromszor is betaláltak a kispesti kapuba. A fővárosiak továbbra is nulla ponttal állnak.

A 4. forduló eredményei és a tabellaPaks-Fehérvár 0-2 Paks, 2000 néző. Jv: Csonka. Gól: Futács (24.), Petrjak (61.) Kaposvár-ZTE 0-4 Kaposvár, 2410 néző. Jv: Karakó. Gól: Radó (33., 11-esből), Barczi (34.), Devecseri (83.), Ikoba (89.) Kiállítva: Nagy K. (17., Kaposvár) Kisvárda-Újpest 2-0 Kisvárda, 2451 néző. Jv: Erdős. Gól: Grozav (23., 75.) Diósgyőr-Mezőkövesd 0-3 Diósgyőr, 4853 néző. Jv: Andó-Szabó. Gól: Nagy D. (50.), Karnyicki (56.), Cseri (66.) Honvéd-Debrecen 2-3 Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2411 néző. Jv: Farkas Á. Gól: Lanzafame (44., 82.), illetve Trujic (9.), Haris (66.), Varga K. (77.) Puskás Akadémia-FTC 4-1 Felcsút,2600 néző. Jv: Berke. Gól: Sós (41.), Knezevic (58., 11-esből), Urblik (79., 83.), illetve Spirovski (12.) Az állás: 1. Fehérvár 4 4 - - 13-3 12 pont 2. Mezőkövesd 4 4 - - 7-1 12 3. Debrecen 3 3 - - 10-5 9 4. Kisvárda 4 3 - 1 7-5 9 5. Puskás Akadémia 4 2 - 2 7-5 6 6. Paks 4 1 1 2 4-5 4 7. Úpest 4 1 1 2 4-7 4 8. ZTE 3 1 - 2 6-4 3 9. FTC 2 1 - 1 2-4 3 10. DVTK 4 1 - 3 4-11 3 11. Honvéd 4 - - 4 5-11 0 12. Kaposvár 4 - - 4 3-11 0

A Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra összeállítású magyar női 500 méteres kajaknégyes aranyérmet és ezzel négy tokiói kvótát szerzett vasárnap a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.