Bár öt éve megfogadta, hogy családja kérésére nem nyilatkozik többé, most a Blikknek mégis beszélt a magyar kriminológia eddigi legkegyetlenebb rablógyilkossága miatt életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt Weiszdorn Róbert.
Mint ismeretes, két fegyveres 2002. május 9-én berontott a Fejér megyei Móron lévő Erste Bankba. A bankrablók senkinek sem kegyelmeztek, az alkalmazottakat és az ügyfeleket is kegyetlenül lemészárolták. A 17 évvel ezelőtti móri támadás nyolc emberéletet követelt. Öt évvel a bűncselekmény elkövetése után derült ki, hogy az elkövetők nem a valós életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt Kaiser Ede és társa, hanem a Tatabányán élő Nagy László és Weiszdorn Róbert. Lebukásuk után nem sokkal Nagy a cellájában öngyilkos lett, Weiszdornt a bíróság életfogytiglanra ítélte, azzal a feltétellel, hogy legkorábban 40 év múlva szabadulhat, így 28 évig még biztosan a rácsok mögött marad.
Weiszdorn a lapnak azt mondta, már nem ugyanaz az ember, mint 2002-ben, de pontosan tudja, hogy ez nem segít sem az áldozatokon, sem a családján, sem rajta.
Azt állítja, amikor tompa puffanásokat hallott, azt hitte, a falra vagy a levegőbe tüzel, hogy megijessze az alkalmazottakat és megkapja a pénzt.
Szavai szerint rengetegen felróják neki, hogy ha ez valóban így volt, miért nem ment be a rendőrségre és mondta el, hogy mit tettek. „Ma is csak azt tudom mondani, hogy egy rettentő naiv ember voltam, akit László totális lelki terrorban tartott. Féltem tőle, azzal fenyegetett, hogy a családomon áll bosszút, ha bármit teszek. És én ezt elhittem neki” – mondta.
Weiszdorn Róbert saját szerepével kapcsolatban most is vitatja, hogy a bank biztonsági őre miatta halt meg. „Én nem öltem embert Móron, de mivel társtettese voltam ennek a borzalomnak, nem vitatom, hogy súlyos büntetést érdemelek. De nem negyven évet, az biztos” – nyilatkozta a lapnak.
Weiszdornt a börtön úgynevezett Hosszúidős Speciális Részlegében (HSR) őrzik. A HSR-be az életfogytig vagy legalább tizenöt évi szabadságvesztésre ítélt rabok kerülnek. A körletrészt minden esetben úgy alakítják ki, hogy az épület többi részétől hermetikusan elkülönüljön.