Egyesült Arab Emírségek;hercegnő;

- Jóváhagyta a londoni felsőbíróság, hogy ne adhassák kényszerházasságba a dubaji hercegnő lányát

Szökésére a legésszerűbb magyarázatnak az tűnik, hogy saját és gyermekei életét félti.

Haja Bint al-Husszein, Mohammed Al Maktum sejk, az Egyesült Arab Emírségek miniszterelnökének és Dubaj vezetőjének felesége kedden a londoni felsőbíróságon járt, a válását is elindította kérvényezte gyermekeinek bíróság védelme alá helyezését, kényszerházasság elleni védelmet kért lánya, molesztálás ellenit, pedig saját maga számára írja a Foreign Policy. Úgy tűnik a hercegnő leginkább a gyermekelhelyezés miatt aggódik: az iszlám jog alapján ugyanis ha egy nő elhagyja a férjét, akkor a gyerekek a férfit illetik.

Mint azt már korábban megírtuk, a hercegnő egészen Londonig menekült férje elől, és jelenleg London központjában egy 85 millió fontos (30 milliárd forintos) villában él a  a Kensington-palota szomszédságában. Haja hercegnő szándékai szerint maradna is Nagy-Britanniában, ahol jó kapcsolatot ápol a királyi családdal.

A válóper anyagi tétje nagyjából 4,5 milliárd font (kb. 1600 milliárd forint), amivel a Daily Mail szerint a brit jogtörténet egyik legdrágább válása lehet.

A hercegnő történeteA most 45 esztendős Haja Bint al-Husszein hercegnő Jordánia volt királyának, Husszeinnek a lánya, és a jelenlegi uralkodó, II. Abdullah féltestvére (tehát a hiedelem szerint Mohamed próféta vére csörgedezik ereiben). Nyugatias nevelést kapott, középiskolába is Nagy-Britanniába járt, majd az Oxford Egyetemen szerzett diplomát. Gyermekkora óta professzionálisan lovagolt, több verseny győztese, sőt a 2000-es sydney-i olimpiára is kvalifikálta magát, ahol ő vitte a jordániai zászlót. Interjúkban korábban arról beszélt, hogy imádja a solymászatot, a lövészetet és a gépeket is, állítólag ő az egyetlen nő Jordániában, aki kamionokat vezethet. A nagyvilági hercegnő 2004-ben ment hozzá a dubaji sejkhez, hatodik, legifjabb feleségeként. Al Muktadának állítólag 23, más források szerint 30 gyermeke van különböző anyáktól. A hercegnő először Németországba szökött, ahol menedékjogot kért, majd innen Londonba távozott. Állítólag az után indult útnak, hogy megtudta, milyen körülmények között tért vissza Dubajba férje egyik lánya. Latifa hercegnő egy francia férfi segítségével, hajóval szökött meg az Egyesült Arab Emirátusokból, de az indiai partoknál fegyveresek ütöttek rajtuk, az uralkodó lányát pedig visszahurcolták Dubajba. Ekkor Haya hercegnő még védelmébe vette országát, miután azonban megtudta, hogy Latifát akarata ellenére hurcolták haza, saját életéért is aggódni kezdett.

Összesen több mint 170 járat törlésére készülnek a londoni Heathrow repülőtéren hétfőn és kedden a bérviták következményeként kialakult sztrájkveszély miatt.