;

labdarúgás;FTC;Bajnokok Ligája;

- Megbirkózott a műfűvel is a Ferencváros

A Valletta elleni idegenbeli 1-1-es döntetlennel az FTC labdarúgócsapata – köszönhetően az első meccsen elért 3-1-es sikernek - bekerült a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe.

Szokatlan körülmények között, műfüvön, nagyon kicsi, mindössze háromezer néző befogadására alkalmas stadionban rendezték a Valletta-FTC találkozót, a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágóját. Ebben a létesítményben az 1885 néző is tekintélyesnek volt mondható. A ferencvárosiak az első meccsen 3-1-re nyertek, az utolsó negyed órában nehezítették meg a saját dolgukat, amikor gólt kaptak és Dibusz Dénes bravúros mentése lábbal akadályozta meg, hogy még szorosabb lett az eredmény.

A visszavágó előtt azt ígérték a magyar bajnok játékosai, hogy nem az eredmény tartására törekednek majd, hanem igyekeznek újabb gólt vagy gólokat szerezni. Hogy ez nem csupán üres ígérgetés volt, azt Skvarka bizonyította huszonöt másodperc elteltével, amikor öt méterről, kisodródva a kapufát találta el. A folytatásban is Szerhij Rebrov együttese irányított, a nyolcadik percben Haratin lőtte 16 méterről a kapufára a labdát.

Daren Abdila, a máltaiak szakvezetője a mérkőzés előtt úgy nyilatkozott, a Ferencváros jobb csapat, nem a Valletta a párharc esélyese, de játékosai mindent megtesznek azért, hogy meglepetést okozzanak. Az első húsz percben nem derült ki, mivel akarják a máltaiak meglepni a ferencvárosiakat, de a budapesti találkozón is a záró negyed óra volt a Vallettáé, mivel játékosai sokkal jobban bírták a hajrát a ferencvárosiaknál.

A csekély máltai ellenállás elkényelmesítette a magyar bajnokot, a 28. percben pedig váratlanul izgalmas lett a csata: bedobás után Lovrencsics buktatta a tizenhatoson belül Tulimierit, a jogosan megítélt büntetőt Fontanella laposan a jobb sarokba lőtte (1-0). Dibusz jó irányba vetődött, de nem tudott hárítani.

Megzavarodott a magyar bajnok, Rebrov reagált, a 33. percben a mérkőzésen szinte láthatatlan Ihnatenko helyett Sigér lépett pályára. Az új ember egy perccel később már lövéssel is próbálkozott, ám a labda nem jutott el a kapuig, a mivel a jól közbelépő hazaiak blokkolták a kísérletet. Az első játékrész hajrájában mindkét kapu előtt voltak helyzetek, de gól nem született. Az viszont nem volt kérdés, hogy a magyar bajnoknak be kell találnia a hazai kapuba, ha a BL-ben szeretné folytatni szereplését.

A második felvonás elején majdnem megint bajba került a Ferencváros: a kapu elé laposan belőtt labdát Lovrencsics a saját kezére lőtte, szerencsére a játékvezető a hazai reklamálás ellenére nem állította meg a játékot.

A Valletta került fölénybe, a ferencvárosiak kontráztak és a lehető legjobbkor a 60. percben Tokmac 20 méterről a bal sarokba lőtte a labdát (1-1). Ez a váratlan gól megnyugtatta a ferencvárosiakat, a folytatásban magabiztosan őrizték az eredményt. A hazaiak nem tudtak több helyzetet kialakítani, a magyar együttes előtt több ígéretes lehetőség is adódott, de az eredmény nem változott.

A ferencvárosiak a BL harmadik selejtezőkörében a Dinamo Zagreb otthonában lépnek pályára jövő kedden.

Kedvező helyzetből indul a Ferencváros a ma esti máltai visszavágón, mivel a helyi Valletta ellen 3-1-re nyert az Üllői úton. Az idegenben lőtt máltai gól nem jó, de azért nem is aggasztó, a mai Ferencvárosról nehezen hihető, hogy idegenben képtelen lenne gólt lőni, és ez lenne a veszte a visszavágón.