Azt a helyi civil-rendezők is elismerték, nem klasszikus vitát akartak hallani Baranyi Krisztinától és Jancsó Andreától, hanem programismertetőket, inkább beszélgetést. A kérés ugyanakkor annak fényében nehézkesnek tűnt, hogy hosszú ideje nincs politikai konszenzus többek között az előválasztás kérdésében a két jelenleg is ferencvárosi önkormányzati képviselőt támogató szervezetek között. (A független Baranyit az LMP, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt és Puzsér Róbert kampánycsapata, míg a momentumos Jancsót az MSZP, a DK és a Jobbik is favorizálja.)
Érdekes egyébként, hogy a „nem biztos” előválasztás kezdési időpontját már most elhalasztották egy héttel. Baranyi Krisztina azt mondta, a Magyar György ügyvéd vezette előválasztási bizottság kezdeményezésére. Az indoklás az, hogy az új kezdést az őszi önkormányzati választás „a várakozásoknál” egy héttel későbbre kitűzött időpontja is lehetővé teszi. Ezt egyébként az ügyvéd is megerősítette az atv.hu-nak. Jelen állás szerint tehát augusztus 12–16. között tartják a megmérettetést.
A biztos előválasztáshoz egyébként szükség lenne a feltételekről szóló politikai megállapodás szignózására is. Baranyinak több feltétele van, és most azt írta, még válaszokat sem kapott. Ehhez képet egy, a Jancsó Andreát támogató párt politikusa, aki részt vett a tárgyalásokon kérdésünkre azt mondta, elég sokat tettek azért, hogy kompromisszumos megoldás szülessen, de „Baranyi Krisztina” semmit sem engedett álláspontjából. Az alapállás és a hivatalos álláspont egyébként mind a két fél részéről az, hogy előválasztást akarnak, bár forrásunk azt mondta, még mindig nem tudja, valóban megtartják-e az eseményt.
Ezek után a kétórás vitán a szervezők kérésének megfelelően tényleg nem esett szó a politikai megállapodás hiányáról. Ehelyett Baranyi Krisztina és Jancsó Andrea is hosszabb bemutatkozással kezdett és ismertették rövid és hosszútávú céljaikat.
Baranyi a Pécsi Egyetemen végzett, de egy percet sem dolgozott a szakmájában. Saját vállalkozásaiból és üzleteiből élt, a közélet a romagyilkosságok után kezdte foglalkoztatni. A Fidesz 2010-es hatalomra jutása után kívülről csöppent a politikába. Jancsó 1984-ben született Pásztón. Franciául és olaszul is beszél, az ELTE jogi kara mellett a nemzetközi tanulmányok szakot is elvégezte. Azért nem dolgozott állítása szerint ő sem a szakmájában, mert a Fidesz megszüntette azt az intézetet, amely hasznosíthatta volna. Párizsban egy jogi képzésen vett részt és kint ragadt, majd egy bank befektetési részlegén dolgozott. 2013-ban jött haza, mert késői egyke gyerek és úgy érezte, felelősséget kell vállalnia idős, vidéken élő szüleiért.
Baranyi rövidtávon a tisztaságot szeretné minden tekintetben megvalósítani Ferencvárosban, Jancsó pedig arról beszélt, hogy nyugodt közélet és a kerület közösségét képviselő helyi képviselő-testület kell a IX. kerületben. Abban természetesen egyetértettek, hogy növelni kell a zöldfelületeket, javítani kell az egészségügyi ellátást. Jancsó Andrea egyébként részvételi költségvetést akar, hiszen szerinte a helyi lakosokat jobban be kell vonni az önkormányzat döntéshozatalába. Jancsó elképzelése szerint már a költségvetés tervezésénél javaslatot tehetnek a lakók, az ötletekre pedig az éves költségvetés 1 százalékát tenné félre. Ez nagyjából 250 millió forint. Külföldön szerint több pozitív példa van, „együtt kell megtanulnunk ezt.” Baranyi is úgy vélekedett, hogy azoknak az embereknek, akik megfeszítve dolgoznak a kerületben, vagy itt élnek, a legnagyobb megbecsülés az, ha meghallgatja az önkormányzat a javaslataikat.