A véres merénylet Borno szövetségi államban, Badu nevű településen történt. A helyi kormányzatot vezető Muhammad Bulama is azt közölte, a Boko Haram terrorszervezet áll a vérfürdő mögött.
Beszámolók szerint a merénylet során először tüzet nyitottak a fegyveresek a menet tagjaira, 21 személyt öltek meg. Amikor sokan igyekeztek a vérző emberek segítségére sietni, őket is célba vették, s további 44 személy vesztette életét. Beszámolók szerint a támadók közül tíz személy halt meg. Feltételezések szerint bosszúhadjáratról volt szó, két héttel korábban ugyanis a helyiek visszaverték a Boko Haram egy támadását.
Idén ez volt a legvéresebb merénylet Nigériában a Boko Haram részéről. A terrorszervezet 2009 óta összesen 20 ezer embert gyilkolt meg. Súlyos humanitárius válság is kialakult az országban, több mint kétmillióan voltak kénytelenek elhagyni lakóhelyüket. A szélsőségesek a legnagyobb port kavaró akciójukat még 2014 tavaszán hajtották végre. A terrorszervezet több mint 250 diáklányt rabolt el Chibok városából. Nemzetközi botrány kerekedett abból, hogy az akkori államfő ígérete ellenére a hadsereg külföldi segítséggel sem tudta kiszabadítani őket. Több lánynak sikerült megszöknie, később többeket elengedtek, de sok lány sorsáról mind a mai napig nincs hír.
A Boko Haram tíz éve tartja rettegésben a lakosságot, elsősorban Nigéria északkeleti részén és a határvidékeken. A nyugati kultúra terjedése ellen hozták létre. Az Iszlám Államhoz hasonlóan saját kalifátust akar létrehozni. A Boko Haram az Iszlám Állam szövetségesének hirdette ki magát. Bár Muhammadu Buhari nigériai elnök azt állítja, sikerrel vették fel a harcot a terrorszervezettel szemben, a Boko Haram rendre véres merényletekkel válaszol. Több terrorakciót hajtottak végre fegyveresei zsúfolt köztereken. Az erőszak ráadásul átterjedt a szomszédos országokra, Csádra, Nigerre és Kamerunra.