Párttársa, a holland Judith Sargentini által készített állásfoglalást 2018. szeptemberében kétharmados többséggel fogadta el a képviselő-testület. Ennek alapján a tagállamok minisztereiből álló EU Tanács elindította Magyarország ellen az úgynevezett 7. cikkelyes eljárást, amely súlyos szankciókkal végződhet.
Sargentini már nem EP-képviselő, viszont a dosszié nincs lezárva, hiszen tart a folyamat, ezért kellett új felelőst választani. A friss döntés azt jelenti, hogy az eljárásban Gwendoline Delbos-Corfield fogja képviselni az EP álláspontját, szükség esetén elkészíti a parlament következő állásfoglalását és tárgyal az intézmény nevében.
Az EU soros finn elnöksége már bejelentette, hogy a 7. cikkelyes folyamat következő állomásaként szeptemberben napirendre tűzik Magyarország meghallgatását a miniszteri tanácsban. A finnek ezt megelőzően konzultálni kívánnak a kezdeményező Európai Parlamenttel. Már a korábbi soros elnökségek is felvették a kapcsolatot az EP illetékeseivel, de az egyeztetések nagyon rövidek és felszínesek voltak – mondta egy neve elhallgatásához ragaszkodó parlamenti forrásunk. A küszöbönálló találkozón új jelentéstevőként Gwendoline Delbos-Corfield is a tárgyalóküldöttség tagja lesz. A parlamenti delegáció azonban nem vehet részt a tárcavezetők ülésén, csak annak margóján kerülhet sor a megbeszélésre.
A francia politikus friss EP-képviselő, a nők jogaival és az esélyegyenlőséggel foglalkozó szakbizottság rendes tagja, és a Zöldek parlamenti csoportjának egyik alelnöke. 2008-2014 között a Grenoble-i önkormányzat tagja volt.