A törvényhozásban 124-en voksoltak mellette, 67-en ellene, 155-en pedig tartózkodtak. Ez árnyalatnyival jobb a keddi eredménynél a szocialista ügyvezető kormányfő szempontjából. Bár akkor is csak 124-en szavaztak rá, az őt ellenzők száma a csütörtökinél 15-tel több, 170 volt, a tartózkodóké pedig 52.
Mindez még mindig nem jelenti egyértelműen azt, hogy az ibériai országban előrehozott választást rendeznének, mivel Sáncheznak további két hónapja van arra, hogy megszerezze a szükséges többséget a törvényhozásban, ám egyelőre semmi jel sem utal arra, hogy ez a mutatvány sikerül majd, mert lényegében mindenki nemet mondott neki. A Ciudadanos a jobboldallal fogott össze, a baloldali radikális Podemos pedig kevesellte a Sánchez által tett felajánlásokat. A szocialisták és a Podemos között a legvitatottabb pont a miniszteri tárcák elosztása volt. Sánchez csak másodrangú minisztériumokat akart adni a radikálisoknak, ők azonban nagyon is fontos tárcákat kívántak megszerezni.
A csütörtök délutáni parlamenti szavazást nem előzte meg különösebb izgalom, mert az ügyvezető miniszterelnök már a voksolás előtt elismerte, hogy nem sikerült kellő többséget összekovácsolnia. Mint fogalmazott, nem volt lehetőség a megállapodásra a Podemosszal.
Spanyolország szinte kormányozhatatlanná vált, az eltelt három év alatt három parlamenti választást rendeztek, s ha minden a mostani kerékvágásban halad tovább, hamarosan a negyedik voksolást is megrendezik. A kétpárti politikának vége, a politikai paletta széttöredezetté vált, s az ország nehézségeit csak mélyíti a katalán függetlenségi mozgalom. Egyelőre tehát távolinak tűnik a politikai stabilitás időszaka.