Peren kívül egyezett meg Neil Armstrong családja, akik azzal vádolták az ohiói Mercy Health-Fairfield kórházat, hogy az ottani ellátás is hozzájárult az elsőként Holdra lépő ember halálához. A család már évekkel ezelőtt megkapta a hatmillió dollár kártérítést, de az ügy részletei csak most kerültek napvilágra.
A New York Times szerint a kifizetés már 2014-ben megtörtént, két évvel azután, hogy Armstrong az ohioi Cincinnatiban lévő Mercy Health-Fairfield Kórházban koronaér bájpassz műtétét követően 82 éves korában elhunyt. „Megtört szívvel osztjuk meg a hírt, hogy Neil Armstrong szív -és érrendszeri eljárásokat követő komplikációk következtében eltávozott” - tudatta akkor a család az eseményt a világgal. A lap azonban azt írta meg kedden, hogy a fiai szerint a műtét utáni nem megfelelő bánásmód okozta apjuk halálát, és jogi lépésekkel fenyegették meg a kórházat. Az intézmény nem ismerte el, hogy hibázott, szerintük Armsrong megfelelő kezelést kapott, de hogy elkerüljék a pert, kifizették a kártérítést. A Times ismeretlen forrástól egy 93 oldalas dokumentumot kapott az űrhajós kezeléséről és az azt követő jogi lépésekről. Ebben orvosszakértői vélemények voltak mindkét oldalról, valamint a család és a kórház ügyvédjeinek levelezése.
Ezekből az derül ki, az orvosok a vizsgálatok után azonnal eldöntötték, hogy bájpassz műtétre van szükség, és elektródákat ültettek be, hogy szabályozzák a szívritmust. Amikor azonban a vezetékeket eltávolították, belső vérzés lépett fel és lecsökkent Armstrong vérnyomása, ami további beavatkozásokat tett szükségessé. A katéteres laboratóriumba vitték, megoperálták, de az nem derül ki a papírokból, mi történt a műtőben. Armstrong napokkal később, 2012. augusztus 25-én maghalt. Az egyik szakértő szerint a katéteres laboratóriumba való szállítás volt „a” hiba. Egy másik szerint az eljárás kockázatos volt, de védhető.
A CNN-nek a kórház nem kívánt nyilatkozni az ügyben és sajnálatát fejezte ki, hogy az napvilágra került.