Mostani állítása azért meglepő, mert tudomásunk van egy e-mailről, amit Sikos Zsolt június közepén Toroczkai László pártelnöknek is elküldött. Levele tárgyaként ezt írta: „kilépés”. Ebben közölte, hogy lemond az ajkai szervezet vezetéséről, egyúttal pedig a Mi Hazánkból is távozik. Főleg személyi konfliktusokra hivatkozott. Hangsúlyozta, hogy bár nincs benne harag és gyűlölet, „annyira csalódott vagyok, mint még soha életemben”.
Facebook-bejegyzése után megkerestük Sikos Zsoltot, aki kérdésünkre elmondta: az említett e-mailben valóban bejelentette, hogy elhagyja a Mi Hazánkat, de aztán megváltoztatta szándékát. Akadtak bizonyos nézetkülönbségek a párton belül, „ahogyan minden családban előfordulnak viták”. Úgy érzi, a konfliktusokat időközben sikerült megnyugtatóan rendezni.
A pontos megfogalmazás tehát így szól: Sikos Zsolt előbb bejelentette távozását, majd visszavonta kilépési nyilatkozatát, és marad a Mi Hazánkban. Valami hasonló játszódhatott le a párt ceglédi elnöke, Bartha Barna esetében is. Eredetileg a hvg.hu vette észre, hogy ő is elhagyja a Mi Hazánkat. Már nem hozzáférhető Facebook-bejegyzésében ezt azzal indokolta, hogy a Mi Hazánk vezetői között sokan vannak, akik „miatt nem lehet más a párt, mint a Jobbik, amelyből kiszakadt”.
Árgyelán János pártigazgató ugyanakkor annak közlését kérte lapunktól, hogy „Bartha Barna nem lépett ki a Mi Hazánk Mozgalomból”. Árgyelán korábbi tájékoztatása szerint az EP-választás óta kilenc fő távozott a Mi Hazánkból. A távozók közül a pártigazgató Ferenczi Gábor volt jobbikos parlamenti képviselőt, Devecser polgármesterét, a Mi Hazánk egyik alapítóját, valamint Orbán Imre pápai elnököt, a Veszprém megyei közgyűlés tagját és Szabó Ákos nagykátai elnököt, a Mi Hazánk ifjúsági tagozatának egyik alapítóját sorolta a „meghatározó, vezető személyiségek közé”.