Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapata a második kalapból várta a pénteki, tokiói sorsolást, amelynek tétje az volt, hogy a válogatott a csoportmeccsek során mely csapatokkal fog küzdeni a középdöntőbe jutásért. A magyar hölgykoszorú a románokat kapta az első kalapból, így az első húzás után fellélegezhettek lányok és a szakember is. Tudniillik evvel eldőlt, hogy az olimpiai bajnok oroszokat, valamint a világ- és Európa-bajnok franciákat is elkerülte a nemzeti csapat. A montenegróiakat a harmadik, a spanyolokat a negyedik, a szenegáliakat az ötödik, a kazahokat pedig a hatodik kalapból sorsolták a C csoportba.
A Japánban decemberben rendezendő torna önmagán túlmutató rendezvény, ugyanis a vb-cím mellett a 2022-es tokiói olimpiai szereplésről is dönt. Az ötkarikás játékokra eddig a házigazda Japán és az Európa-bajnok Franciaország jutott ki eddig, hozzájuk csatlakozhat majd a világbajnok válogatott. A vb 2-7. helyezettjei pedig majd olimpiai selejtezőt játszhatnak, akárcsak a legutóbbi Európa-bajnokság azon két legjobb csapata, amely a vb-n nem kerül a hét közé. A magyarok hetedik helye az Eb-n ilyen szempontból is értékes eredménynek minősíthető.
Rasmussen elismerte, a szerencse nem engedte el a kezüket a sorsoláson: „Nem lehetünk elégedetlenek, örülök, hogy elkerültük az AB-ágat, azaz a két legerősebb csapatot, a franciákat és a norvégokat, valamint a stabil hollandokat, a dánokat, a mindig veszélyes szerbeket és a brazilokat is, így ezekkel a csapatokkal leghamarabb a helyosztókon találkozhatunk” – összegezte érzéseit a szövetség honlapján. Elmondta, csoportunkban minden riválissal szemben győzelmi eséllyel képünk pályára, egyúttal leszögezte: „Ha jó napot fogunk ki, bárkit legyőzhetünk!” Ehhez viszont stabilnak kell lennie a válogatott játékának. Elmondta, mindegyik riválisukat tisztelik, de ismerik gyengéiket is. „Romániát ismerjük, igaz, új szövetségi kapitánnyal érkezik a vb-re, Montenegróval mostanában sokat fogunk találkozni, hiszen az Eb-selejtezőkön is azonos csoportba kerültünk, Spanyolországot tavaly az Európa-bajnokságon biztosan győztük le, de ez nem téveszthet meg minket, nem számíthatunk könnyű meccsre” – elemezte a csoportot.
Ha a válogatott bejut a középdöntőbe, ami minimális elvárás, akkor ott már keményebb ellenfelek jönnek. De szerinte az ott következő riválisokra is igaz, hogy bármelyiket legyőzhetik, ha jó teljesítményt nyújtanak. „Ezért is fontos a világbajnokságig hátralévő idő, hogy tovább erősítsük stabilitásunkat. Nagyon várom a közös munkát és a vb-t is!” – kommentálta a sorsolást a kapitány.
És akkor egy kis számmisztika statisztikus vénájú kézilabda barátoknak: a magyar válogatott Szenegál és Kazahsztán csapatával még soha nem játszott. A spanyolokkal 22 alkalommal találkozott, hat döntetlen és öt vereség mellett 11-szer nyert. A románok ellen 98 meccsen kilenc döntetlen, 33 vereség és 56 győzelem a mérleg. Montenegrót három vereség mellett négyszer sikerült legyőzni.
A lebonyolítás visszatér a korábbi világversenyeken már alkalmazott formulához: a négy hatos csoportból az első három helyezett válogatott jut a középdöntőbe, ahonnan az első kettő-kettő játssza egymással az elődöntőt, a harmadik és negyedik helyezettek pedig a helyosztót. A magyar együttes a középdöntőben a D csoport továbbjutóival találkozhat.
A magyarok az osztrák válogatott elleni kettős győzelemmel, felettébb imponáló fölénnyel jutottak ki a november 30-án rajtoló világbajnokságra: a helyszín Kjúsú sziget három városa, Kumamoto, Jacusiro és Jamaga. Ez lesz a 24. női világbajnokság, a magyar válogatott ebből 22-n vett részt.