Őrizetbe vették Michel Platinit, a francia válogatott legendás labdarúgóját. Nem a sport-, hanem a sportdiplomáciai múltja miatt. Platini volt az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elnöke, amikor Katar 2010-ben megkapta a 2022-es világbajnokság rendezési jogát. Nagyon hamar kiderült, hogy az ázsiai házigazdák szavazatokat vásároltak, ahogy az sem maradt titokban: mindebben a legmagasabb szinten, az UEFA és a nemzetközi szövetség (FIFA) vezetőitől kaptak segítséget.
Ugyanígy adták-vették a szavazatokat az olimpiai rendezés odaítélése előtt a 90-es évek végén. Pénzügyi szempontból az egyik legjobb üzletnek bizonyult a helyszínt kijelölő bizottság tagjának lenni. Volt, aki "csak" eurómilliókat kapott, ha jó irányba szavazott, másnak a gyermeke jutott be "véletlenül" egy híres egyetemre, vagy a családtagja kapott jól fizető állást. Magyarország is nyerte el úgy világversenyek rendezési jogát, hogy a döntést befolyásoló tagok a voksolás előtt élvezhették a magyaros vendégszeretet Budapesten.
Ahol pénz van, ott korrupció is van, már a gyermeksportban is. Az is korrupció, ha az edző azért tesz be a csapatba valakit, mert a szülők jó politikai kapcsolatokkal rendelkeznek, esetleg labdákkal, sportfelszerelésekkel látják el az egyesületet, vagy egy édesapa újítja fel ingyen a tréner házát.
Az is korrupció, hogy valódi pályáztatás nélkül ugyanazok a cégek kapnak állami megbízásokat sportlétesítmények építésére. A sportban rengeteg pénz van, amiből nagyon sokan szeretnének részesülni. A magyar kormány nemzetstratégiai ágazatként tekint a sportra. Őrült összegekkel támogatja, amire korábban sosem volt példa. A megfelelő kontroll és elszámoltatás hiánya miatt azonban a támogatottak egyedileg értelmezik a szakmai fejlődést, mindezt sokan a saját zsebük kitömésével vélik azonosnak.
A korrupció hazai és nemzetközi szinten is önálló sportág lett. Nincs esély a megszüntetésére, amíg legmagasabb vezetői szinten űzik.
A változtatás viszont nem érdekük azoknak, akik tehetnének ez ellen valamit.