A börze – árfolyamértéken – hatodik legnagyobb, összességében 197,2 milliárd forintot érő papírjaira az első kereskedési napon csak vételi ajánlatok érkeztek be, eladó azonban nem akadt. (Az értékpapírok összesített névértéke: 100 milliárd forint, elvileg ezzel, vagyis a társaság valamennyi, összesen 100 millió darab, 1000 forintos névértékű részvényével lehet kereskedni.) A tőzsdei bevezetést követő sajtótájékoztatón Balog Ádám, a pénzintézet elnök-vezérigazgatója, aki maga is – egy részvénytársaságon keresztül – tulajdonos a bankban, homályban hagyta, hogy eladna-e értékpapírjaiból vagy sem. Érzékeltette, hogy az Európai Unió által előírt reorganizációs folyamat végéig, vagyis 2019. december 31-ig érdemi változásokra nemigen lehet számítani. Majd csak ezt követően derülhet ki, hogy milyen növekedési pályát képzelnek el a tulajdonosok, számolnak-e más pénzintézetek felvásárlásával, terjeszkednek-e külföldön, milyen lesz az osztalékpolitikájuk, és nem utolsósorban szerepet vállalnak-e a kormányzat által időnként felemlegetett „bankholdingban”, amelyben az állami tulajdonban lévő Budapest Banknak, és a takarékok bankjának is szerepet szánnának. Ezt a szakmai körök „ellen-OTP”-nek is nevezik.
Az 1972 forintos nyitóárfolyamot a szakértők művinek tekintik, a valóságos kurzus azonban majd csak akkor derülhet ki, amikor beindul a BÉT-en a tényleges adásvétel. A hazai tőzsdén olyan még nem fordult elő, hogy ne lehetett volna úgynevezett közkézhányaddal, vagyis az öt százalékos részesedésen aluli tulajdonosok papírjaival kereskedni. Elvileg az MKB Nyrt.-nél is van ilyen, 8,48 százaléknyi, de hogy ez kiknek a tulajdonában van, az titok. (Egyébként a tőzsdei cégek szempontjából a 30-40 százalékos közkézhányadot tartják ideálisnak.)
Ami viszont biztos, hogy a magyar állam 37 milliárd forintért adta el a bankot. A jelenlegi tulajdonosok Mészáros Lőrinc felcsúti nagyvállalkozó, Orbán Viktor kormányfő közeli barátja, az ugyancsak NER-lovagként számon tartott tiszakécskei építési vállalkozó Szíjj László (ő időközben vette meg Szemerey Tamás, Matolcsy György unokatestvére üzletrészét), és egy szingapuri befektető. (Kisebb, közvetett hányada van a már említett Balog Ádámnak is.) A tulajdonviszonyok szempontjából közömbös, hogy ezek az üzletemberek tőkealapjukon, befektetési és vagyonkezelőjükön keresztül birtokosai a különböző nagyságú részvénycsomagoknak, az azonban egyértelmű, hogy – Szíjj László mellett – a főrészvényes Mészáros Lőrinc, akiről Balog Ádám azt mondta, hogy „korrekt tulajdonos, nem szól bele a napi működésbe, gondos, jó gazda.”