Az agárdi fürdő 2017-ben kitessékelt a vízből egy beteget, aki évek óta végleges bélkihelyezéssel él, ezért sztómazsákot kell viselnie. A beteg fehér pólóban, a zsákot diszkréten takarva és mindenféle szennyezést megakadályozó sztómadugóval járt fürdeni – írja az Index.
Ám egy alkalommal egy másik fürdőző panaszkodott a jelenlétére, ezért a fürdő két alkalmazottja felszólította, hogy hagyja el a medencét, hozzátéve, hogy a jegy árát azonban visszakaphatja. A beteg nem hagyta annyiban a dolgot és az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordult (EBH), mert szerinte a fürdő
A hatóság eljárást indított, többeket meghallgatott és végül a sztómás betegnek adott igazat. Az eljárás során kétséget kizáróan megállapítható volt, hogy:
A szolgáltatás megtagadását a fürdő közegészségügyi-higiénés, valamint esztétikai szempontokkal indokolta, de a hatóság arra jutott, hogy a sztómával élő emberek a napjainkban rendelkezésre álló, szagokat át nem eresztő, könnyen kezelhető, kisméretű, a bőrön jól rögzülő sztómaeszközök, illetve a megfelelő bőrápolási termékek használatával, a szükséges információk és a sztóma mindennapi kezelésében szerzett gyakorlat birtokában lényegében teljes életet élhetnek.
Ezen túl, a hatóság figyelembe vette a kérelmező háziorvosának a nyilatkozatát arról, hogy a kérelmező tájékozott
Az agárdi fürdő azzal érvelt, hogy a vendég utcai ruhában fürdött, noha a fehér póló kifejezetten a többi vendég komfortérzetét volt hivatott szolgálni, vagyis a sztómadugót takarta el.
A hatóság megállapította, hogy a fürdőt üzemeltető cég a kérelmezővel szemben egészségi állapota miatt megsértette az egyenlő bánásmód követelményét. A fürdő 300 ezer forint bírságot kapott.