Csütörtökön tartja közgyűlését a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ), amely addig nem tud törvényesen működni, amíg nincs a küldöttek által elfogadott pénzügyi jelentése az előző év gazdálkodásáról, illetve költségvetése az idei évre. Ennek a két napirendi pontnak a tárgyalása azonban elmaradt az április 16-iki tanácskozáson, mert a jelenlegi vezetők távozását és átlátható viszonyokat követelő Tiszta Tenisz elnevezésű ellenzékiek elhagyták a termet, miután a kéréseik - napirendi pontok felvétele, melyek hozzájárulnak annak megismeréséhez, hogyan lehet 707 millió forintos tartozása az MTSZ-nek, tájékoztatás kérése a szövetség ellen indult NAV-vizsgálatról - nem teljesültek. Az ellenzék távozása után a közgyűlés határozatképtelen lett, nem tudta folytatni a munkát.
Az MTSZ május 2-án, 13 órától Békéscsabán próbálja a hiányzó napirendi pontok elfogadásával legitimálni a működését. A helyszín és időpont kiválasztása nem szokványos, a Tiszta Tenisz szerint ezzel az MTSZ-nek az a célja, hogy kisebb legyen a média jelenléte és kevesebb ellenzéki tagszervezet képviseltesse magát az eseményen. Utóbbi garantáltan nem valósul meg, lapunk úgy tudja, hogy két külön busszal a Tiszta Tenisz összes képviselője ott lesz a csabai megyeszékhelyen.
Az április 16-iki közgyűlésen Fodor János, a siófoki teniszklub képviseletében kiállt a jelenlegi vezetők - Szűcs Lajos elnök és Richter Attila főtitkár - mellett, erre kérte a jelenlévőket is, majd elhagyta a termet. A Magyar Hang azóta kiderítette, hogy Siófokon nem létezik az a teniszklub - az egyesület tagszervezetként mégis delegálhatott képviselőt a közgyűlésre -, amely 250 millió forintos támogatást kapott.
Érdekes kérdés, vajon hány, a siófokihoz hasonló fantomklub képviselője vesz részt a közgyűlésen és támogatja az MTSZ jelenlegi vezetését? Mennyire lehet legitim az a támogatás, amit nem létező klubtól kapnak a vezetők? Talán ezekre is fény derül csütörtökön Békéscsabán.