gazeta polska;CÖF;CÖF-CÖKA;EuCET;

CÖF-CÖKA Békemenet 2018 március 15-én

- A "szellemi honvédők" Európát is megvédenék - nemzetközi szervezetet indított a CÖF-CÖKA

Az erről szóló sajtótájékoztatón azzal büszkélkedett a civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár: a civil szervezetek "élnek és virulnak" Magyarországon.

Tizenöt ország szervezeteinek képviselői, illetve "szellemi honvédők" létrehozták az Európai Uniós Civil Együttműködési Tanácskozást (EuCET) csütörtökön Budapesten, a magyar kormány kedvenc "civiljeinek", a Civil Összefogás Fórum (CÖF) - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) kezdeményezésére.

A CÖF-CÖKA a lengyel Gazeta Polska Klubokkal, illetve saját határon túli magyar ernyőszervezeteivel karöltve már 2011-ben megalakította a Civil Együttműködési Tanácskozást, ami alapja az EuCET létrehozásának. 2017-ben nemzetközi szimpózium keretében határozták el az EuCET megalakítását, és öt nyelven kiadták a szervezet szellemi alapját jelentő Civilitika című kötetet.

Lengyel szimpatizánsok a CÖF 2018 március 15-i Békemenetén

Vallják, hogy a zsidó-keresztény civilizáció jelenti Európa jövőjét - mondta Csizmadia László, a CÖF alapítója, a CÖKA kuratóriumának elnöke. Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a sajtótájékoztatón azt állította, hogy a civil szervezetek "élnek és virulnak" Magyarországon.

A tanácskozás zárónyilatkozat-tervezete szerint az EuCET az erkölcsi talapzat megerősítése révén kívánja "visszairányítani" az Európai Uniót az alapítók "eredeti elképzeléseihez", és meg kívánja gátolni "a káros föderalista, szuperföderalista" törekvéseket.

Újabb tétellel egészül ki az Európai Bizottságnak küldött médiaügyi panasz, ezúttal a fideszes médiagömböc, a KESMA miatt. A beadványhoz a MÚOSZ is csatlakozik.