;

korrupció;OLAF;

- Az OLAF, az MSZP és a Párbeszéd - és egy 15 kilométer magas torony húszezres bankókból

A korrupció visszaszorítása érdekében csatlakozzon Magyarország uniós ügyészséghez, ezt szorgalmazza az MSZP-Párbeszéd, amely törvényjavaslatot nyújt be annak érdekében, hogy nyilvánosságra hozzák az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentéseit a magyar hatóságok.

Az elmúlt öt évben 2500 milliárd forint "vándorolt ki" az országból gyanús csatornákon, illetve került "lezsírozott" közbeszerzések segítségével magánzsebekbe, állította a Legfőbb Ügyészség épülete előtt Bangóné Borbély Ildikó. Az MSZP-s képviselő szerint ha 20 ezer forintos bankjegyeket egymásra tesznek, akkor ez az összeg 15 kilométeres tornyot tesz ki, magasabb, mint a Himalája - Polt Péter legfőbb ügyész viszont semmit nem érzékel ebből.

Bangóné Borbély Ildikó szerint azonban nemcsak a politikusok és intézmények (például az Európai Ügyészség, amihez a kormány semmiképp nem akar csatlakozni) tehetnek a korrupció visszaszorításáért. A mindennapi korrupció érdekében legalább ennyire fontos, hogy a magyar munkavállalóknak is európai béreket kapjanak, ennek érdekében egységes európai minimális bérre és európai családi pótlékra van szükség.

Barabás Richárd, a Párbeszéd szóvivője azt mondta, Jávor Benedek, a Párbeszéd európai parlamenti (EP-) képviselője sikerrel nyújtott be az EP-nek egy jogszabály-tervezetet, amely kötelezni fogja a tagállamokat az OLAF-jelentések nyilvánosságra hozatalára.

Annak érdekében, hogy ezzel az uniós szabállyal összhangba hozzák a magyar jogszabályokat, az MSZP-Párbeszéd törvényjavaslatot nyújt be az Országgyűlésnek az OLAF-jelentések nyilvánossága érdekében - mondta.

Barabás Richárd naprakész közbeszerzési adatbázis megteremtését, a normatív támogatások emelését is javasolta, illetve azt, hogy csökkentsék azon beruházások számát, amelyek "a betonba öntik a pénzt".

Az elrendelt 10 éves titkosítás már csak azért is abszurdnak tűnik, mert a gyerekek átszállítása után mindenképpen "megismerhető válik", hova is kell átmenniük.