A vádlott meghallgatásával kezdődött a Szentendrei úton részegen halálos balesetet okozó O. Á. ügye.
A vád szerint a vádlott tavaly márciusban többórás italozást követően autóba ült, és 165-170 kilométeres sebességgel haladt. A III. kerületi Rákóczi utca és a Czetz János köz kereszteződésében nem észlelte a piros lámpánál várakozó másik autót, és lassítás nélkül nekiütközött. A vétlen gépkocsi sofőrje és utasa a helyszínen meghalt, a vádlott pedig súlyos sérüléseket szenvedett. A baleset egyik áldozata Janza Richárd ifjúsági világbajnok kajakos volt. A harminc év körüli vádlott hétmillió forintos óvadék ellenében szabadlábon védekezhet, de nem hagyhatja el Budapest közigazgatási területét.
Az Index tudósítása szerint a csütörtöki tárgyaláson a vádlott rosszul lett, amikor a bíró felemlegette, hogy egy hónappal ezelőtt HÉV-vel elhagyta Budapest közigazgatási területét, pedig ezt nem tehette volna. A védő ezután arra utalt, hogy nem lehet kétségkívül megállapítani, hogy a sebességtúllépés az ittasság miatt volt. Szerinte a Szentendrei úton pedig „tendencia”, hogy az autósok túllépik a sebességhatárt. Az ügyész szerint viszont semmiképp sem lehet figyelmen kívül hagyni a vádlott ittasságát, hiszen szerinte jó látási viszonyok között, négysávos úton egyáltalán nem észlelte a várakozó autót, nem fékezett, és a kormányt sem rántotta el, hogy megakadályozza az ütközést.
A vádlott a korábbi tárgyalásokkal ellentétben élt az utolsó szó jogával, néha zokogva olvasta fel szövegét a papírjából:
„Két család életét tettem tönkre felelőtlenségemmel. Azt is tudom, nem tudok jobban bocsánatot kérni tőlük. Nem telik el úgy nap, hogy ne járna a fejemben az a bizonyos nap. Mégis kérem a két fiú családját, hogy bocsássanak meg nekem. Nem tudok, és nem is akarok semmit felhozni a mentségemre. Csak próbálom a félresiklott életemet rendbe hozni, igyekszem a társadalom hasznos és megbecsült tagja lenni.”
Végül azt mondta, hogy a szabadságvesztés könnyebb lesz annál, mint ami utána vár rá majd a kinti életben.
A bíró ezután berekesztette a tárgyalást. Az ügyben egy hét múlva hoznak másodfokú ítéletet. A vádlott nem felmentését, csak a korábbi, hét és fél éves börtönbüntetés ítélet enyhítését kérte.