Boldoczki Gábor trombitaművész, Bella Máté zeneszerző és Konrád György brácsaművész kapta az idei Bartók–Pásztory-díjakat.
A kitüntetés, amelyet minden évben Bartók Béla születésnapján, március 25-én adnak át a Zeneakadémián, a magyar zenei élet legnagyobb elismerésének számít, mivel a díjazottakról kizárólag a szakma dönt. A Bartók özvegye, Pásztory Ditta zongoraművész által alapított díjat olyan magyar zeneszerzőknek és előadóművészeknek ítélheti a Zeneakadémia professzoraiból álló grémium a mindenkori rektor (jelenleg Vigh Andrea hárfaművész) vezetésével, akik munkásságukkal hozzájárultak a zeneművészet fejlődéséhez, a bartóki szellemiség megőrzéséhez. A díjjal kétmillió forint pénzjutalom jár, amelynek anyagi alapjául a Bartók-jogdíjak egy része szolgál.
„Játéka könnyed, igazi tiszta hang, bármit is szólaltat meg, csodálatosan muzikális szólista” – Boldoczki Gábor (helyette a felesége vette át a díjat) tanári és előadóművészi kvalitásait egyaránt méltatta a díjátadón Hőna Gusztáv harsonaművész, professor emeritus. Fekete Gyula zeneszerző egykori tanítványa, Bella Máté méltatásában kiemelte: a most 33 éves Erkel-díjas zeneszerző a klasszikus, a könnyűzene, a színházi muzsika komponálása mellett küldetésének tekinti, hogy a legfiatalabb generációkat integrálja a komolyzenei életbe. „Mint akivel természetes zeneiséggel lehet együtt muzsikálni” – mondta Onczay Csaba csellóművész laudációjában Konrád Györgyről. A 94 évesen is aktív brácsaművész számos szimfonikus zenekar szólamvezetője volt, neve összeforrt a Tátrai Vonósnégyessel.