;

női kézilabda Bajnokok Ligája;FTC-Rail Cargo Hungaria;Győri Audi ETO KC;Siófok KC;

- Beért harmadiknak az FTC

A junior világbajnok játékosok gólpárbaját Klujber Katrin, a vasárnapi mérkőzést pedig a középdöntő utolsó fordulójában előző FTC nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

A címvédő Győri Audi ETO KC már szombat este befejezte szereplését a BL középszakaszában, igaz, a győriek utolsó mérkőzésének már nem igazán volt tétje Norvégiában: a magyar bajnok korábban bebiztosította elsőségét a második csoportban, ahol a szombati vendéglátó, a Vipers Kristiansand második helye sem forgott már veszélyben. Végül egy szoros első játékrész után a második fél órában vitte döntésre a dolgot a Győri Audi ETO KC, amely 33-26-ra nyert, s a negyeddöntőben a dán Odense Handbold ellen folytathatja.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria számára ugyanakkor nagyon nem volt mindegy, hogy milyen eredménnyel zár. A szlovén Krim Mercator Ljubjana elleni, vasárnapi, érdi összecsapást a negyedik helyről váró Ferencváros azzal, hogy a legutóbbi két kiírást bronzérmesként befejező CSM Bucuresti némi meglepetésre csupán döntetlenre végzett pénteken a Thüringerrel, esélyt kapott az előzésre: előzetesen az is tudható volt, hogy a harmadikként záró együttes az orosz Rosztov-Donnal találkozik a negyeddöntőben, míg a negyedikre a másik csoportot megnyerő Metz vár. A drukkerek körében ment is a számolgatás: vajon melyik ellenfelet volna jobb elkerülni az évek óta áhított célért, a budapesti négyes döntőért zajló negyeddöntőben?

A kézilabdázók nem számolgattak, hanem tették a dolgukat: végig vezetve, már az első játékrészben megnyugtató előnyt kialakítva nyertek 31-27-re, így harmadikként végeztek a Győr és a Kristiansand mögött. A négy közé jutásért pedig a Rosztovval csatázhatnak.

„Néha komoly, rutinos játékosokat meghazudtoló módon tudjuk ölni az időt, ennek ma nem örültem a második félidőben, hiszen magunknak lassítottuk az iramot, ám a középdöntős szereplés miatt büszke vagyok a csapatomra. A Győr elleni két pontszerzés bevallom, kicsit minket is meglepett” – mondta el érdeklődésünkre Elek Gábor, az FTC vezetőedzője, aki a Rosztovval még nem kívánt foglalkozni: mint mondta, az áprilisi párharcig fontos feladatok várnak csapatára.

A Krim Ljubjana elleni mérkőzés legeredményesebbje egyébként az a 19 éves jobbátlövő, Klujber Katrin lett, akit a napokban az Európai Kézilabda-szövetség által felkért szakértők február legjobb női játékosának választottak. A Ferencvároshoz decemberben a Dunaújvárostól átigazoló játékos kilenc gólig jutott, így eggyel bizonyult jobbnak, mint a tavaly nyári, hazai közönség előtt megnyert vb-n is vele egy csapatban szereplő Háfra Noémi.

„Nem számolgattunk, mindig nyerni szeretnénk, így most sem azon gondolkodtunk, hogy ki lesz a következő ellenfelünk győzelem vagy vereség esetén. A Rosztovot kaptuk, rá kell készülnünk, bízom benne, hogy ellene is sikeresek leszünk – kezdte a Népszava kérdésére válaszoló Klujber, akit az utóbbi hónapokban nyújtott remek teljesítménye kapcsán is kérdeztünk. – A csatlakozásom óta rengeteget segített az edző és a lányok, nekik is köszönhetem, hogy ilyen eredményes tudok lenni. Az európai szövetség elismerése önbizalmat és további motivációt ad, de túl sokat nem foglalkozhatok vele, mivel sorra jönnek a következő meccsek.”

A BL-ben a negyeddöntők első mérkőzéseit április 5-7., között, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik. Persze, mint arra Elek Gábor és Klujber Katrin is utalt, addig sincs megállás: ezen a hétvégén például az FTC a Dunaújváros, a Győr és az Érd társaságában már a Magyar Kupa debreceni négyes döntőjében szerepel.

Siófok: elődöntő!A Siófok KC házigazdaként 32-31-re legyőzte a norvég Storhamar HE csapatát a női kézilabda EHF Kupa negyeddöntőjének visszavágóján vasárnap, így kettős győzelemmel, 63-55-ös összesítéssel jutott tovább az elődöntőbe. A Siófok ellenfele a dán Viborg HK lesz majd a legjobb négy között, ahol a másik ágon dán házimeccset, Herning-Ikast–Esbjerg összecsapást rendeznek. A párharcok első mérkőzéseit április 6-án vagy 7-én, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.

Helycsere történt az első helyen a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában, a címvédő Bayern München állt az élre, a második pozícióba visszaszorítva a Borussia Dortmundot.