;

labdarúgás;

- A Bayern megelőzte a Dortmundot a Bundesligában

Helycsere történt az első helyen a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában, a címvédő Bayern München állt az élre, a második pozícióba visszaszorítva a Borussia Dortmundot.

Mindkét élcsapat hazai pályán nyert, a müncheniek 6-0-ra bizonyultak jobbnak a Wolfsburgnál, a Dortmund 3-1-re győzött a Stuttgart ellen. Utóbbi találkozón az első félidőben csupán egyetlen szabálytalanság történt, ilyen sportszerű 45 percre még nem volt példa a Bundesliga történetében. A bajorok és a dortmundiak is 57-57 pontot gyűjtöttek eddig, azonban a münchenieknek kettővel jobb a gólkülönbségük.

A magyar érdekeltségű csapatok közül egyedül a Hoffenheim szerzett három pontot: a Szalai Ádámot foglalkoztató együttes hazai pályán 2-1-re bizonyult jobbnak a sereghajtó Nürnbergnél.  A magyar válogatott támadó a 69. percben lépett pályára. Az RB Leipzig a liga legjobb védési mutatójával rendelkező Gulácsi Péterrel a kapuban otthon csupán gól nélküli döntetlenre végzett az Augbsurggal. A magyar válogatott kapus ebben a szezonban tizenkettedik bajnokiját zárta kapott találat nélkül, ezért ebben a kategóriában - a hárított lövések százalékos aránya mellett - is ő a legjobb a német élvonalban.

A Hertha BSC Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon a Sallai Rolandot is foglalkoztató Freiburg vendégeként szenvedett 2-1-es vereséget. Sallai ágyéksérülése miatt a tavaszi szezonban még nem léphetett pályára, és Freiburgban egyre valószínűbbnek tartják, hogy a magyar játékos nem is épül fel a bajnokság végéig. A fővárosiak ellen a hazaiak győztes gólját a berliniek támadója, Vedad Ibisevic szerezte, aki saját kapujába csúsztatta a labdát, amikor ki akart fejelni egy beadást. Az előző fordulóban a berliniektől Niklas Stark volt öngólos, igaz, akkor csapata 2-1-re legyőzte a Mainzot.

"El vagyunk átkozva - mondta Dárdai a lefújás után, utalva az öngólokra. - Nem voltunk gyengébbek az ellenfélnél, egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna, de ez most egy ilyen időszak, amin túl kell jutnunk."

A rövidpályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságán egészen az utolsó versenyszámig úgy tűnt, nem születik magyar érem, végül a férfi váltó bronzérmes lett.