A munkavállalók önként, szívesen dolgoznak heti 40 óránál többet, ez természetes Magyarországon – mondta az RTL Klub Híradójának kérdésére Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti képviselő annak kapcsán, hogy március 1-jétől életbe lépett a "kormányzati szolgálati jogviszony", vagyis mondhatni a központi hivatalok tisztviselőinek „rabszolgatörvénye”.
Ez egyebek mellett arról rendelkezik, hogy a hivatalokban dolgozóknak 8 helyett 9 órát kell benn lenniük a munkahelyükön, a munkaidejükből - amely 6:45-kor kezdődik - pedig kikerült a félórás ebédszünet. A további megszorítások közé tartozik, hogy a megyei és fővárosi kormányhivatali dolgozóknak már nem jár cafeteria,
és már nem a munkában töltött idő, hanem a pozíció határozza meg a további szabadnapok számát. Súlyos változás az is: ezután ellentételezés nélkül terjeszthető ki a napi munkaidő 12 órára, vagyis nem fizetik ki a túlórákat.
A finoman szólva sem éppen szívderítő változások kapcsán Deutsch most a hvg.hu tudósítása szerint azt mondta: "ne csináljunk már úgy, mintha Magyarországon egyébként ne lenne teljesen természetes dolog nem főnöki kegyetlenség, nem a munkavállaló kiszolgáltatottságának kihasználása, hanem az, hogy az emberek (…) nagyon-nagyon jelentős részben örömmel dolgozik ott, ahol dolgozik. Van egy szakmai végzettségük, nem munkahelyüknek, hanem hivatásuknak tekintik, és
Az EP-képviselő a közszférában dolgozókat képviselő szakszervezetek sztrájkfenyegetését pedig annyival intézte el: "talán nem áll messze a helyes valóságérzékeléstől, ha valaki az EP-választás és ennek a munkabeszüntetésnek a készülődése közötti összefüggéseket véli felfedezni."
Minél több ilyen nyilatkozatot hallunk Fideszes politikusoktól, annál biztosabb, hogy a BBC riporterének mégis csak igaza volt, amikor nemrég Szijjártó Péter külügyminiszternek egy interjúban azt mondta: "maguk egy párhuzamos univerzumban élnek."