Szó sincs, arról, hogy a magyar ügyészség ne akarna együttműködni az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságával, nyilatkozta Polt Péter a Magyar Nemzetnek. A legfőbb ügyész részben azzal indokolta, hogy mégis elutasította a bizottság elnökének meghívását, hogy 2017-ben - vagyis évekkel az Elios-ügy előtt - már egyszer beszéltek. De hivatkozott arra is, hogy "politikai dimenzióba helyezték" a meghívást. "Még a látszatát is kerülni kell annak, hogy a legfőbb ügyész közreműködésével tartott bizottsági meghallgatás politikai kampányeseménnyé váljon" - nyilatkozta a korábban a Fidesz színeiben is politizáló Polt.
Polt Péter azt is kifejtette: az Elios-ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda – az OLAF érveit mindvégig szem előtt tartva – "nagyon komoly nyomozást folytatott le, és ennek eredményeként jutott arra az álláspontra, hogy nem történt bűncselekmény". Arra viszont ne számítson senki, hogy valaha nyilvánosak lesznek az ehhez kapcsolódó dokumentumok: "ebből a szempontból a képviselő is ugyanolyan, mint bárki más. Ha nem személyes érintettje egy ügynek, akkor nem adhatjuk ki neki a jelentéseket" - fogalmazott Polt.
Biztosan lesz vádemelés Alstom-ügyben, mondta még el a legfőbb ügyész. Hozzátette, azt még nem döntötték el, hogy ki, illetve kik ellen, sem azt, hogy miért. "Az eljárást a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) folytatja, és azt gondolom, hogy közel vagyunk a befejezéséhez" - fogalmazott. Az Alsotm-ügyben egyébként az Egyesült Királyság korrupcióellenes hivatala már lezárta saját eljárását.
A Európai Ügyészséghez való csatlakozás lehetőségéről azt mondta el a legfőbb ügyész: a szervezet esetében nem látja biztosítottnak a magas fokú szakmaiságot. Felrótta továbbá az uniós szervnek, hogy "nemzetek feletti hatóság széles jogkörökkel felruházott emberekkel", vagyis a tervezett működése sértené a magyar nemzeti szuverenitást.