Kimerítően hosszú interjúban nyilatkozott az Azonnali.hu-nak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke: Parragh László sok téma között csapongva értékelte a magyar gazdaság helyzetét és lehetőségeit, és kifejtette, miért jobb keresztény gyökerű, fehér, mint mondjuk nigériai vendégmunkást alkalmazni Magyarországon.
A beszélgetés az Audi-sztrájk témájával kezdődött: Parragh nem örül az ott kiharcolt 18 százalékos béremelésnek, mivel az Audi szerinte a beszállítókon spórolhatja meg vesztességét, ami óhatatlanul a beszállítói oldalon járna leépítésekkel. Helyette 10 százalékos béremelést tartott volna elfogadhatónak, de a legjobb megoldásnak mégis azt gondolná, ha az állam csökkenti a járulékterheket.
A politikai berendezést stabilnak tartja az Iparkamara vezetője, aki szerint az üzleti életben sincs több összefonódás itthon a politikával, mint mondjuk tőlünk keletre vagy nyugatra. Abban sem lát különösebb érdekességet, ha Orbánt (egyébként állami beruházásokon is gazdagodó) nagyvállalkozó barátja magángépen repteti – szerinte ez nem sokban különbözik attól, mintha autóval dobná el a szomszéd sarokig, aki pedig ezen csámcsog, az prűd.
A kérdésre,– Magyarországnak a térségben most ki a legnagyobb vetélytársa? – Parragh úgy válaszolt, hogy
fejtegette az üzletember. A túlóratörvény kapcsán elmondta, hogy azt jó, de átgondolatlan programnak tartja – a felsőoktatáshoz kötelező nyelvvizsga ötletéhez pedig ragaszkodik. Parragh (aki maga is ötletadója az elvileg 2020-ben élesedő szabályozásnak) úgy véli, hogy aki kellően motivált, az akár nélkülözve, rossz anyagi helyzetben is fel tud készülni egy nyelvvizsgára.
Az iparkamara vezetője az interjúban azt is elárulta, hogy kit tart az ország legtehetségesebb vállalkozójának – nem Mészáros Lőrincet. A bevándorlással és a vendégmunkások foglalkoztatásával kapcsolatban pedig ismét kifejtette
Hogy miért pont ilyen munkaerőre van szükségünk azt nagyon érzékletes próbálta kifejteni: „Más a kultúránk. Amikor a tizenhat éves kislányom megkérdezi, hogy hol látom a különbséget mondjuk egy nigériai, nem keresztény fiúban, azt mondom: az, hogy ő nem enged előre az ajtóban.”
Az interjút, sok egyéb részlettel ide kattintva lehet teljes terjedelmében elolvasni.