Simonka György;Mezőkovácsháza;

- Kecskére káposztát: Simonka segítségét kérik a dél-békési polgármesterek

A takarékfiókok bezárása miatt fordultak a fideszes politikushoz.

Mezőkovácsházán ülésezett a Dél-Békés Kistérség Többcélú Társulása és az Orosháza Kistérség Többcélú Társulásának tanácsa, hogy megvitassák, mihez is kezdjenek a Békés Takarék Szövetkezet azon szándékával, miszerint február 18-án bezárja a térségek kistelepülésen a fiókjait. Határozatot hoztak arról, hogy egyetértenek a településen élők felháborodásával, és arról is döntöttek, hogy „a jövőben kerüljön kialakításra a kölcsönös bizalmon és tiszteleten alapuló együttműködés a lakosság és takarékok között. Ennek érdekében kérjük, hogy a térségünk képviseletét ellátó küldöttek olyan személyek legyenek, akik valóban a Békés megye déli részén működő fiókok és a fiókokat igénybe vevő ügyfeleket és tagságot képviselik” – írja az Index.

Mint azt a portál észrevette, Simonka György saját Facebook-oldalán közzétett bejegyzéséből kiderül: a határozat úgy rendelkezik, hogy a kistérségi közösség „felkéri Simonka György országgyűlési képviselő urat, valamint a társulás elnökét, hogy járjon el az ügyben, a Békés Takarék Szövetkezet kirendeltségeinek vezetőivel kezdeményezzen párbeszédet a fiókok megtartása érdekében.

Simonka úgy kommentálta legújabb megbízását: „Nem értünk egyet a dél-békési településeken egyeztetés nélkül történő tak.szöv fiókok megszüntetésével! Egyetértünk viszont a településeken élők felháborodásával, és támogatunk minden olyan kezdeményezést, amely arra irányul, hogy a településeinken a kirendeltségek megmaradjanak. Ez a véleménye a dél-békési polgármestereknek, valamint nekem is, amit harminc település vezetője egyhangúlag fogadott el közös határozatban.

Simonkát tavaly novemberben hallgatta ki gyanúsítottként a Központi Nyomozó Főügyészség. Az ügyészség bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt folytat nyomozást, melyben ő is érintett.

A megalapozott gyanú lényege szerint Simonka György tevékenysége a zöldség-gyümölcs termelői csoportok és termelői szervezetek által igénybe vehető, az Európai Uniótól és a hazai költségvetésből származó támogatások jogellenes megszerzésére irányult. Az eddig beszerzett adatok alapján a Simonka György rendelkezései szerint lebonyolított beruházások kapcsán okozott vagyoni hátrány meghaladja az 1 milliárd 400 millió forintot.

Nem került ki radioaktív anyag a környezetbe, az érintett iparterület végig felügyelet alatt állt.