Gyurcsány Ferenc korábbi miniszterelnök hazugságokra épített kampánnyal nyerte meg a 2006-os választást, és vele még három év kormányzást. A magyar politikai jobboldal innen eredezteti azt a meggyőződését, hogy (nem Gyurcsány Ferenccel, hanem) a baloldallal, az ellenzékkel; voltaképpen bárkivel szemben minden megengedhető, hiszen hazudni, csalni csúnya dolog.
Orbán Viktor, aki nekem még annyira sem barátom, mint Gyurcsány Ferenc (t. i. még a Facebookon sem ismerősöm), eddig három választást nyert meg kétharmados eredménnyel különféle prosztó hazugságok segítségével. Nem én állítom ezt, hanem valaki, aki mindhárom győzelemnek kulcsszereplője volt. A politikai kommunikációból épp kivonuló, és a nyomok eltakarítása közben a saját emlékművének megfaragásába kezdő George Birbnbaum egy svájci lapinterjúban elkottyantott egy pár részletet az Orbán-projektről. Például azt, hogy egy választási kampányban a jövő fölrajzolásánál sokkal gyümölcsözőbb a választók egymás ellen fordítása.
Birnbaum a mesterével, Arthur Finkelsteinnel együtt 2008-ban szerződött a Fideszhez, és még abban az évben megtartották a főpróbát az ún. szociális népszavazás kampányában. A fényes győzelem után pedig következhettek az előadások: a 2010-es, a 2014-es és a 2018-as választás, különféle kitalált (nem én mondom így, ezek George Birnbaum szavai) ellenségekkel, mint az IMF, „Brüsszel”, illetve Soros György. Utóbbi, vagyis „a Soros” volt, szintén Birnbaum szerint, az összes termék közül a legegyszerűbb, mégis bevált: az Orbán-kormány összes kudarcát – a régió leglassabban fejlődő gazdaságát, a széthulló egészségügyet, a zuhanó színvonalú oktatást és a Holdig látszó korrupciót – sikerült eltakarni vele.
A Kolumbiától Kenyáig a világ számos sötét rezsimjének bedolgozó Birnbaum nem is titkolja, hogy az emberben rejtőző démonokkal, leginkább a rettegéssel és a gyűlölettel operál. Interjújának legfontosabb mondata mégis az, amely szerint a Finkelstein&Birnbaum-irodának sosem volt tanulékonyabb kliense Orbán Viktornál.