Tavaly még „csak” a csúcsugró volt, idénre viszont a valaha volt leggazdagabb lett, aki a magyarországi lista élén szerepel: Mészáros Lőrinc vagyona a Forbes friss kimutatása szerint 381,3 milliárd forint. Ezzel az egykori felcsúti polgármester megelőzte az elmúlt három évben az élen végző OTP-vezért, Csányi Sándort.
A Forbes Magyarország immár ötödik alkalommal állította össze az ország leggazdagabb embereinek névsorát, és – mint kiemelik –
A vagyongyarapodás elsődleges forrása a tőzsde volt, és nemcsak a Mészáros-részvények szárnyalása, hanem egy februárban bejelentett tranzakciósorozat miatt is. Ennek részeként Mészáros nagy termelő- és építőipari cégeinek jelentős tulajdonrészeit apportálták a szintén Mészáros többségi tulajdonába tartozó Opus Global tőzsdei befektetési holdingcégbe, a vételárat Mészáros Opus-részvényekben kapta meg.
A második helyezett, Csányi Sándor vagyona tovább nőtt tavaly óta, a Forbes becslése szerint ez 317,2 milliárd forint.
A lista alapján Mészáros jócskán lehagyta őt, ráadásul miközben Csányi évtizedek óta szisztematikusan építkezik, Mészáros rekordgyorsasággal vitte végig a „csúcstámadást” olyan erős politikai hátszéllel, ami senki másra nem jellemző a listán szereplők közül. Mészáros ráadásul ott lett két év alatt a legbefolyásosabbnak számító NER-milliárdos, ahol eddig Csányi volt az erős ember: energetika, agrárium, pénzügy. A listát vezető Mészárossal az 50-es rangsorból 16 üzletembernek volt valamilyen gazdasági kapcsolata vagy üzlete – ennyire direkt, közvetlen kapcsolata ilyen arányban Csányinak sosem volt a többi Forbes-listással.
Mint írják, Magyarországnak immár két dollármilliárdosa van: Mészáros Lőrinc és Csányi Sándor. A magyar szerkesztőség pedig már megkezdte az egyeztetést az amerikai anyalap vagyonértékelési csapatával – ilyenkor egy igen szigorú auditon esik át a vagyonbecslésük, és ha számításaikat elfogadják, akkor
A harmadik Gattyán György lett, vagyona a lap kimutatása szerint 244,7 milliárd forint. A negyedik helyre a Demján örökösök (186 milliárd forint) kerültek.
– Szíjj László a kilencedik (106,2 milliárd forint),
– Andy Vajna a tizennyolcadik (67,3 milliárd forint),
– Garancsi István a huszonkettedik (57,3 milliárd forint),
– Szemerey Tamás a huszonhetedik (41,7 milliárd forint),
– Simicska Lajos a huszonnyolcadik (40,7 milliárd forint),
– Nyerges Zsolt a harminckilencedik (27,5 milliárd forint),
– Hernádi Zsolt a negyvenkettedik (25,6 milliárd forint)
– és Schmidt Mária a negyvenkilencedik (21,2 milliárd forint).