Varju László eltűnt, képviselőtársai hiába keresték, aztán váratlanul elérték telefonon. Nagyjából annyit tudott mondani, hogy a földön fekszik, amikor megszakadt a hívás. Képviselőtársai kétségbeesetten keresték, majd kiderült, az emeleten van. Az ellenzéki honatyák hiába kérték, hogy legalább egyikük felmehessen, a biztonsági örök nem moccantak arrébb az útból.
Közben megjött az óbudai jegyző határozata, miszerint a képviselőknek semmi keresnivalójuk a köztévé székházában - és életbe lépett a birtokvédelmi rendelkezés. Úgyhogy tiltakozásképpen mindenki lefeküdt a padlóra, a tarkójára kulcsolta a kezét, és megállapította, hogy diktatúra van.
Közben Varju Lászlót elérte Kunhalmi Ágnest. Mint kiderült,Varju megpróbálta az emeleti folyosón megközelíteni a hírszerkesztőséget, amikor hatan rátámadtak és a földre teperték - tiltakozásképpen nem volt hajlandó az attak után sem felállni.
A szükségesség fogalmával lehet itt "elcicázni"Az Országos Rendőr-főkapitányságon kért tájékoztatást az MTVA-ban történtekről Mirkóczki Ádám, a Nemzetbiztonsági Bizottság jobbikos elnöke, valamint Demeter Márta és Keresztes Lóránt, az LMP társelnöke. Az MTVA székház épületében az ellenzéki országgyűlési képviselőkkel szembeni erő alkalmazása a fegyveres biztonsági szolgálat részéről jogi vita tárgyát képezi. A hatályos jogszabályok szerint nem egyértelmű, hogy meddig terjednek a képviselői jogosítványok és meddig a biztonsági szolgálat hatásköre.
Az ORFK álláspontja szerint elképzelhetetlen, hogy a rendőröket ne engednék be az épületbe vagy ne lépnének közbe, amennyiben szükséges a rendőri fellépés. A feljelentések kivizsgálása országgyűlési képviselők esetében nem a rendőrség, hanem a Központi Nyomozó Főügyészség hatásköre.
Az ORFK-n az ügyeletes tábornok elmondta, hogy a holnapi Nemzetbiztonsági bizottsági ülésen részletesen beszámolnak az eseményekről. A képviselők arra kérték az ORFK-t, hogy biztosítsák a törvényes rendet és a képviselők jogainak érvényesülését.