Az ellenzéki képviselők szerint a rabszolgatörvény elfogadása a szavazás módja miatt volt törvénytelen, de azért is, mert a törvényjavaslathoz érkezett módosítók megtárgyalására szabálytalanul hívták össze az Országgyűlés igazságügyi bizottságát. Burány Sándor, a Párbeszéd-frakció tagja szerint egyértelmű, hogy törvénytelen volt a szavazás, amit az ellenzék egy része a házelnöki pulpitus elfoglalásával akart megakadályozni. Emiatt Kövér László a terem közepén nyitotta meg az ülést, a Fidesz és a KDNP képviselői pedig a parlamenti azonosítójuk (képviselői kártyájuk) használata nélkül szavaztak a gépi rendszerrel.
Az informatikai rendszer működésének ilyen súlyos befolyásolása egyértelműen lehetetlenné tette a szavazásban részt vevők név szerinti azonosítását. E mellett Burány szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) két embere sem léphetett volna be az ülésterembe, hogy egy rövid ideig Orbán Viktor mellett álldogáljon (akinek egyébként a testi épségét semmi sem veszélyeztette, ezt ő maga is elismerte). A képviselő hangsúlyozta, a házszabály világosan felsorolja a parlamenti ülés résztvevőit, ebben pedig nem szerepelnek a TEK-esek.
Az ellenzékiek sajtótájékoztatóján az LMP-s Ungár Péter és az MSZP-s Harangozó Tamás hangsúlyozta, "ezen a héten álláspontunk szerint nem történt parlamenti ülés". Harangozó szerint szabálytalanul hívták össze a rabszolgatörvényhez érkezett 2925 ellenzéki módosító megvitatására az igazságügyi bizottságot is, ezért
Vadai Ágnes a DK részéről azt mondta, írásban kérik majd Kövér László házelnöktől, hogy „milyen új szabályoknak kell megfelelniük” az ellenzék képviselőinek, a kormánytöbbség és a házelnök ugyanis „láthatóan kénye kedve szerint értelmezi még az általuk megalkotott Házszabályt is”. „Vajon mi a túl sok napirendkiegészítés? Szeretnénk tudni, kérjük, adja írásba ezt és a többit is a házelnök úr” - mondta a DK képviselője. Vadai Ágnes szerint cinikus, hogy egy kormánypárti képviselő úgy magyarázta a tervezett időpontnál később kiküldött igazságügyi meghívót, hogy „csak az nem hibázik, aki nem dolgozik”.
Burány Sándor és a független Szél Bernadett azt is abszurdnak nevezte, hogy Kövér László házelnök csütörtökön a házbizottság ülésén egy helyszínen kiosztott papíron tett javaslatot több képviselő sok százezer forintos pénzbüntetésére, de nem a rabszolgatörvény megszavazása előtti rendzavarás, hanem a hétfői ülésnapon történt sípolás, fütyülés miatt. Szél Bernadett szerint egyébként a szerda esti Kossuth téri tüntetésen a rendőrök békés tüntetőkre is fújtak könnygázt, amivel mindenképpen túllépték jogkörüket.