Mint megírtuk: a Budapesti Közlekedési Központnak (BKK) nemrégiben szerződést kellett bontania az elektronikus jegyrendszer kiépítésére leszerződött német céggel. Így nemcsak, hogy nem teljesült a városháza korábbi ígéretei az elektronikus jegyrendszer bevezetéséről, ám a főváros úgy költött el legalább 8 milliárd, más számítások szerint 12 milliárd forintot hardverekre - beléptetőkre, szerverekre illetve előkészítő tanácsadásra, ügyvédi feladatokra - hogy most nincs rá garancia, hogy egy új beruházás során fel tudják-e használni ezeket a beszerzett alkatrészeket.
Az MSZP-s képviselő a közgyűlés előtt egy 12 milliárd forintos sárga csekket mutatott fel, mondván: a városvezetés ennyit herdált el az adófizetői pénzekből.
A közgyűlés szerint 2020 végére – 2021 elejére jöhet össze az elektromos jegyrendszer, méghozzá immáron úgy, hogy a nemzeti elektronikus jegyrendszer részeként vezetnék be a fővárosi vállalkozást.
Horváth Csaba szerint viszont ez porhintés: „nincs állami jegyrendszer, koncepciók vannak”.
Tarlós István közölte: a rendőrség nyomozásának a lezárásáig meg teljesen felesleges az üggyel foglalkozni. „Énszerintem így van ez rendben” - mondta Tarlós István, szerinte így okafogyott a vizsgálóbizottság, majd hozzátette: „az ellenzék meg találjon valami más kampánytémát magának.”
Az ellenzékből Trippon Norbert (MSZP) és Gy.Németh Erzsébet (DK) is szóvá tette, hogy az Elios-ügy után „nem nagy kockázat ilyen feljelentést tenni.”
Válaszul Tarlós István közölte, hogy az ellenzéki képviselők szerinte csalással vádolták meg a rendőrséget, így a szavaikat jegyzőkönyvezteti és azt is átküldi a rendőrségnek.